Іван Крулько: Підвищення пенсій – обов’язок уряду

Для того, щоб підвищити пенсії українцям, уряду не треба ухвалювати жодних додаткових законів і тим паче називати це реформою.

На цьому наголосив заступник голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час ефіру на телеканалі «112 Україна».

«Для підняття пенсій треба зробити дві речі, які прописані у чинних законах. По-перше,  провести індексацію на рівень інфляції. По-друге,  зробити осучаснення пенсій, яке зазвичай робилось щороку у березні місяці і яке вже не робиться впродовж чотирьох років в Україні», – зауважив він.

Народний депутат наголосив, що пенсійна реформа – це не тільки збільшення пенсій, це запровадження нових принципів і філософії у тому, яким чином пенсії обчислюватимуться.

«Нових правил там немає, є бажання хоч якось перед МВФ виконати зобов’язання зі зменшення дефіциту Пенсійного фонду. Але це робиться не за рахунок надходжень до Фонду, а за рахунок тих самих пенсіонерів», – зазначив він.

Парламентар наголосив, що «Батьківщина»  деякі принципові речі  й надалі відстоюватиме у  сесійній  залі.

«Наприклад, наша політична сили категорично не згодна зі зміною коефіцієнту з 1,35 до 1. Не можна механічно зменшувати пенсію на 35% після того, як цей коефіцієнт буде змінений. Також не можна  збільшувати пенсійний вік через збільшення до 35 років страхового стажу», – підсумував Іван Крулько.

На закиди ведучих щодо гальмування поправками  «Батьківщини» роботи парламенту, політик відповів: Верховна Рада дуже довго розглядала зміни до закону «Про освіту», але воно того вартувало.

«Поправками «Батьківщини»  вдалось повернути три мінімальні зарплати для вчителів замість 4 прожиткових мінімумів. Таким чином зарплата у них буде не 6000 грн, а 9600 грн. Окрім того, вдалось захистити від дерибану власність навчальних закладів. Що ж стосується поправок до процесуальних кодексів, то суспільство має знати, що після їхнього ухвалення  доступ до судочинства буде ще більше обмежено, ніж  було до цього», – уточнив заступник голови партії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова