Іван Крулько: Пенсіонери мають отримувати таку пенсію, щоб жити, а не виживати

Пенсіонери мають отримувати пенсію принаймні на мінімальному європейському рівні, щоб жити, а не виживати.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час програми «Почути Україну» на телеканалі ZIK.

За словами  парламентаря, проект закону «Про пенсійну реформу» досі не з’явився у Верховній Раді, тож аналізувати реформу можна лише на підставі  Меморандуму з МВФ, оприлюдненого на сайті Мінфіну.

На думку Івана Крулька, підвищення так званого «страхового стажу» до 35 років для виходу на пенсію та «збільшення ефективного трудового стажу», як прописано у Меморандумі,  фактично означатиме приховане підвищення пенсійного віку до 65 років.

«Внаслідок такої  пенсійної реформи не всі люди, особливо чоловіки, у яких середній вік життя в Україні, за статистикою, 63 роки, доживатимуть до пенсійного віку», – висловив побоювання політик.

Більше того, ця ситуація зіткне лобами тих, хто вже на пенсії та тих, хто планує на неї виходити. Адже частина людей передпенсійного віку (які мали вищу освіту і щоб вижити у  90-их, під  час гіперінфляції та безробіття, змушені були їздити «челноками» у Польщу, Словаччину, Румунію тощо і щось продавати) опиниться у ситуації, коли у них не буде страхового стажу і їм скажуть «пенсії не буде, ви не заробили». При тому, що як і тоді, так і зараз  українські  заробітчани  є, по суті, найбільшим інвестором в українську економіку.

«Лише торік вони перерахували 5,5 млрд дол. в  українську економіку, аби дати вижити своїм родинам, зокрема батькам-пенсіонерам, але жодної пенсійної перспективи уряд їм не дає», – уточнив Іван Крулько.

18742638_1380941648620611_757762702_o

Він закликав припинити геноцид українського народу та випробовування над пенсіонерами.

«Давайте покажемо людям принамні 5-10-річну перспективу соціального забезпечення та виходу на заслужений відпочинок», – зазначив народний депутат.

На думку «Батьківщини», подолати дірку у Пенсійному фонді в 140 млрд грн можна без випробовувань над пенсіонерами. Достатньо ухвалити кілька важливих законопроектів, поданих Юлією Тимошенко. Зокрема, це два законопроекти по деофшоризації, які, за  підрахунками експертів, уже в перший рік дії повернуть у бюджет України понад  70 млрд грн. А також проект закону «Про  трансфертне ціноутворення», який не дасть олігархам змогу й далі виводити кошти в офшори через різні  фіктивні схеми», –  уточнив парламентар.

Та, на жаль, уряд не думає про пенсіонерів, проводячи пенсійну реформу, бо якби думав, забезпечив би  індексацію пенсій на інфляцію (за три роки інфляція становила 200%) і скасування неконституційне оподаткування працюючих пенсіонерів згідно діючого законодавства, резюмував народний депутат.

На його думку, пенсіонери мають отримувати хоча б 500 євро, аби жити, а не виживати, як зараз, перебуваючи на межі бідності.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова