Щоб ухвалювати якісні закони та зробити роботу парламенту дієвою, Верховній Раді треба остаточно подолати таке ганебне явище як кнопкодавство, дотримуватись регламенту і посилювати свою інституційну спроможність.
Таке переконання висловив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько у коментарі телеканалу NewsOne.
«Ключове завдання, актуальне і в наступному році, – це змусити керівництво Верховної Ради і парламентську більшість дотримуватись Регламенту», – зауважив він.
За словами парламентаря, очікування, що після Революції Гідності дотримання регламенту стане справою честі для народних депутатів, на жаль, не справдилось: процедури продовжують порушуватись.
«Процедур у парламенті дотримуються лише тоді, коли це стосується опозиції. Якщо ж йдеться про більшість, то про правила часто забувають. Кнопкодавство вже перестало бути системним, але періодично воно ще виникає», – зазначив Іван Крулько.
Він також закликав мас-медіа критично реагувати на факти порушення процедур у ВРУ, адже це породжує прийняття неповноцінних і слабких законів.
Окрім того, на думку народного депутата, архіважливим є посилення інституційної спроможності Верховної Ради. Цього можна досягти через запуск роботи нового складу Рахункової палати, що є незалежним парламентським контролером за публічними фінансами, вважає Крулько.
«Ще півтора року тому прийнятий закон «Про Рахункову палату», який був підтриманий міжнародними експертами, аудиторськими компаніями та громадськістю. Вже рік, як проведений прозорий конкурс на заміну старого складу палати новим, що зробить її сильною та незалежною. Але через політичні амбіції деяких осіб і бажання бачити тих чи інших людей у керівництві Рахункової палати – щоб «були свої в дошку» люди, які за командою «фас» перевірятимуть або лишатимуть у спокої кого треба – питання відкладається від сесії до сесії», – пояснив депутат від «Батьківщини».
Він наголосив, що політикам треба й надалі відстоювати повне дотримання закону «Про Рахункову палату», щоб цей орган був справді незалежним і дієвим.
Іван Крулько також закликав до ухвалення інноваційних законів, що будуть подані у парламент у 2017 році.
Зокрема, як уточнив депутат, йдеться про законопроект «Про молодь», прийняття якого надасть нової якості молодіжній політиці та ролі молоді у прийнятті владних рішень.