Іван Крулько: Парламент має якнайшвидше вирішити проблему із субсидіями для населення і субвенціями для місцевих бюджетів

Підготовка до опалювального сезону і розв’язання проблем із субсидіями населенню та субвенціями місцевим бюджетам – це ключове питання, яке сьогодні має вирішити парламент.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Бюджетного комітету, народний депутат Іван Крулько у коментарі телеканалу «РАДА».

«На переконання «Батьківщини», парламент має відкласти всі інші питання, які є пустими й не вирішують жодних проблем людей, і зайнятись підготовкою країни до опалювального сезону, бо це питання енергетичної та економічної безпеки», – зауважив Іван Крулько.

За інформацією парламентарія, за пів року 90% субсидій, які були закладені у бюджеті, вже використані. Залишилось лише 700 мільйонів гривень, що є недостатнім, аби покрити потреби населення, тому «Батьківщина» зареєструвала законопроєкт №6011, який передбачає спрямування допомоги МВФ на забезпечення субсидіями найбідніших верств населення.

«Вже сьогодні на міжнародній біржі  ціна за газ становить  670 доларів за тисячу кубометрів. Якщо перевести у гривні, газ коштуватиме  25-26 гривень за куб, а не 7,99, як нам говорить уряд. І друге питання, яке потребує нагального вирішення, – це субвенції місцевим бюджетам, щоб громади могли підготуватись до опалювального сезону, погасити борги і мати змогу платити за новими платіжками у жовтні», – додав він.

Іван Крулько також констатував, що держбюджет, на жаль, продовжує залишатись «бюджетом проїдання».

«Ми ще не бачили новий бюджет. Яким він буде, не знає навіть уряд. Але ми можемо говорити про подану до парламенту Бюджетну декларацію. Це дуже декларативний документ, який не закладає стратегії та індикаторів  росту економіки, доходів бюджету, управління держборгом, вирішення соціально-економічних проблем. По суті держбюджет лишається «бюджетом проїдання». І як показує практика роботи над бюджетом у цьому скликанні, у бюджетному комітеті він кардинально не змінюється, адже парламент перетворено на обслуговуючий персонал для уряду та Офісу президента», – пояснив він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова