Іван Крулько: Пам’ятаємо, цінуймо і бережімо те, що маємо

Сьогодні відзначаємо День соборності України!

У цей день 1918 року  IV Універсалом Української Центральної Ради вперше  у XX столітті була проголошена українська незалежність.

Роком пізніше, 22 січня 1919 року, у Києві на Софійській площі було проголошено Акт Злуки (об’єднання) українських земель, в єдину Україну, стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав УНР та ЗУНР, що постали на уламках Російської і Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу.

«…Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини Єдиної України – ЗУНР (Галичина, Буковина, Закарпаття) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснилися віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна УНР. Однині Народ України, визволений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднаними дружніми зусиллями всіх своїх синів будувати нероздільну самостійну державу Українську», зазначалось у Акті Злуки.

На жаль, через відсутність єдності у політичних еліт  соборність було втрачена, але дата  22 січня 1919 року закарбувалась у пам’яті українського народу.

За  20 років, 22 січня 1939-го, у столиці Карпатської України  – місті Хуст відбулось перше святкування Соборності.  Цього дня під синьо-жовтими прапорами відбулась тридцятитисячна маніфестація місцевого населення, яке з’їхалось до столиці Карпатської України з усіх куточків краю на згадку про історичні події 1919 року.

21 січня 1990 року від 500 тисяч до трьох мільйонів українців узялися за руки і утворили «живий ланцюг» від Києва до Львова, що став яскравим проявом єдності і  волі українського народу до свободи і незалежності, в честь відзначення 71-ї річниці проголошення Акту Злуки і Дня Соборності.

З того часу в Україні «живі ланцюги» створювались неодноразово, символізуючи єдність (соборність) українського народу, а День Соборності наразі відзначається на державному рівні вже щорічно.

Це свято нагадує нам, особливо підростаючому поколінню, що Україна соборна держава, що немає окремо Східної і Західної України, що ми – єдиний народ.

Пам’ятаємо, цінуймо і бережімо те, що маємо!

Єдності та мудрості нам, щоб повернути мир на рідну землю, анексований Крим і збудувати сильну і процвітаючу Україну!

P.S. На фото – історичні події підписання Акту злуки на Софіївській площі, «живий ланцюг»…

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 22 січня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова