Іван Крулько: Оточення президента блокує створення Антикорупційного суду, бо боїться стати його клієнтами

«Батьківщина» голосуватиме за законопроект про Антикорупційний суд із врахуванням поправки щодо права Міжнародної ради експертів відсіювати недоброчесних кандидатів на суддів.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько, коментуючи у кулуарах парламенту розгляд і перспективу ухвалення цього документу.

«Поправка «Батьківщини» щодо Міжнародної ради експертів буде врахована, якщо: у президента справді є бажання боротись із корупцією, якщо він хоче, щоб чесні судді зайшли до цього суду, щоб цей суд відповідав вимогам суспільства та рекомендаціям Венеційської комісії. Провал цієї поправки не дасть змоги сформувати Антикорупційний суд із чесних суддів», – переконаний він.

Парламентарій висловив щире здивування, чому Порошенко не погоджується на цю поправку.

«Міжнародна рада експертів не вказуватиме, хто має бути суддею Антикорупційного суду. Вона вказуватиме лише, хто із кандидатів є недоброчесним, хто засвітився у корупції, а хто апріорі не може бути суддею Антикорупційного суду. В Адміністрації Президента хочуть, щоб Вища кваліфікаційна комісія суддів мала право ветувати  рішення Міжнародної ради експертів», – пояснив ключову проблему заступник Голови партії.

Іван Крулько вважає, що таким чином президент зможе завести в суд своїх суддів, які ухвалюватимуть рішення не за законом, а за телефонним правом: «Адміністрація Президента хоче сформувати свій ручний суд. Ми як опозиція проти».

Наразі ухвалення закону блокується через страх президента і його оточення стати клієнтами Антикорупційного суду, зауважив політик.

Відповідаючи на запитання щодо перспективи ухвалення документу, Іван Крулько зауважив: зараз йдуть складні консультації, але в Адміністрації Президента є всі ключі для вирішення цього питання.

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова