Іван Крулько: Організатори і вигодонабувачі зі «скруток» ПДВ мають бути притягнуті до відповідальності

«Скрутки» із ПДВ як існували, так й існують, бо їх слабко розслідують правоохоронні органи.

У цьому переконаний заступник Голови партії «Батьківщина», голова ТСК з питань розслідування корупції на митниці та у податковій Іван Крулько.

За словами парламентарія, ТСК, створена у квітні минулого року за заявами Уманського щодо «скруток» ПДВ і за ініціативою Юлії Тимошенко, документально довела, що щомісячно «скручувалось» від 2,5 до 3 мільярдів гривень ПДВ. Всі схеми були показані у попередньому грудневому звіті ТСК, що був прийнятий понад 300 голосами парламенту, але розслідування ведеться дуже мляво, і винні досі не притягнені до відповідальності.

«За моїми зверненнями, як голови ТСК, відкрито 11 кримінальних справ по різним фігурантам, які веде ДБР, НАБУ, СБУ, Нацполіція. Є справи, де є зрушення і навіть оголошені підозри. Не топчиновникам, та все ж. А є такі, по яким, відверто кажучи, нічого не робиться, хоч ми кожного засідання заслуховуємо правоохоронців. Треба, щоб були розслідування! Бо факти викриті, зрозуміло, хто є організаторами схем, яким чином все робилось. Але щоб схеми припинили діяти, треба, щоб правоохоронні органи почали притягати винних до відповідальності», – зауважив Іван Крулько.

На його думку, щоб Україна стала дійсно правовою, по оголошеним фактам має бути організовано прозоре розслідування, після якого винні мають понести відповідальність. На жаль, за словами народного депутата, ОП досі лишається центром корупції та водночас прийняття рішень.

«ОП був і лишається осердям корупції. Це було і до Зеленського, і до Порошенка. Коли всі питання, на жаль, вирішувались не в уряді і не в парламенті, а на Банковій. І, на жаль, Банкова дотепер розказує, як треба жити, які закони ухвалювати, які коаліції створювати, яким чином уряд формувати, хто має бути прем’єром, а хто міністром. І погано, що це не змінюється», – резюмував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова