Доходи держави треба збільшувати. Але точно не за рахунок збільшення тиску на бізнес і громадян. А за рахунок покращення інвестклімату та збільшення інвестицій в економіку України, створення виробництв і робочих місць, продажу товарів і послуг з високою доданою вартістю, боротьби із корупцією та контрабандою..
На жаль, влада не чує опозицію. І продовжує провальну політику, що веде до зростання бідності, економічної кризи й соціальної напруги в країні.
Прикро, та сьогоднішнє зростання реальної заробітної плати не покриває споживчі потреби українців.
Українці масово проїдають свої заощадження.
За даними голови Ради НБУ Богдана Данилишина, у першому кварталі 2021 року власні заощадження населення скоротились на 60 млрд грн (!).
Згідно з дослідженням Держстату, станом на серпень цього року близько половини дорослого населення України очікують погіршення свого матеріального становища і побоюються, що вони можуть опинитися за межею бідності. Також, 50,4% опитаних заявили про істотне погіршення матеріального становища.
Станом на 9 серпня 2021 року лише 1% українців вважали себе представниками середнього класу, в той час, як дві третини населення (67%) віднесли себе до категорії бідних.
За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), в Україні понад 14% населення не вистачає грошей навіть на їжу. Лише 32,8% громадян можуть дозволити собі купувати харчові продукти та одяг і трохи відкладати, але вони не можуть купити дорогу техніку (холодильник або телевізор).
В Україні продовжують безконтрольно рости ціни на харчі, газ, електроенергію, соціальні товари, не співмірно із ростом мінімалки та інших соціальних стандартів!
Так у річному вимірі, згідно з даними Держстату, природний газ подорожчав на 164,5% (!), гаряча вода, опалення – на 13,9%, електроенергія – на 36,6%. Не кажучи вже про «космічний» ріст цін на окремі продукти, такі як соняшникова олія (+79%), цукор (+83,5%) тощо, яйця (+33%). І це в аграрній державі й при «працюючому» Антимонопольному комітеті (!).
Що казати, якщо річна інфляція в Україні у липні побила трирічний рекорд і сягнула двозначного виміру – 10, 2%.
І це ще не фініш! Згідно з прогнозами експертів, у вересні комуналка виросте на 30-70%. Зростуть й інші цінники через подорожчання бензину, дизелю, автогазу й електроенергії для бізнесу.
При цьому податкова і влада попереджають про зростання кількості перевірок громадян України і підприємств, у тому числі непрямих тощо. А також про відключення населення від комунальних послуг за борги.
Куди далі? Якщо вже зараз борги за ЖКП сягнули понад 82 млрд грн (!), а кількість боржників за пів року зросла на 15% – з 5,103 до 5,849 мільйона?
Може вже час змінювати стратегію розвитку України, як це пропонувала Юлія Тимошенко і Батьківщина?
Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 27 серпня 2021 року.