Іван Крулько: Необхідно відтермінувати початок другого етапу медичної реформи

Уряд запропонував створити Стабілізаційний фонд для боротьби із коронавірусом, в який мають увійти всі кошти державного бюджету. Але це повна вакханалія і повний «ручняк». Такого робити не можна!

На такі випадки у держбюджеті є резервний фонд у межах 1% видаткової частини бюджету – це понад 10 млрд грн. От у межах резервного фонду, будь-ласка, дійте і розпоряджайтесь, а ми потім перевіримо.

Також нам треба хоча б на пів року відтермінувати введення другої ланки медичної реформи, яка має запрацювати з 1 квітня. Поясню чому. Бо з 1 квітня лікарні мають фінансуватись із місцевого бюджету, а не з медичної субвенції, а на місцях немає грошей. Якщо цього не зробити, медицина нагнеться і ляже.

Я вже не кажу про те, що вона захлинеться, якщо сьогодні не почати діяти за чітким алгоритмом дій і не почати вчасно виявляти всіх хворих. Адже цілком очевидно, що офіційна статистика по коронавірусу відрізняється від тієї, що є насправді. На нашу думку, треба створити єдину телефонну лінію по коронавірусу, щоб не перевантажувати 103, почати робити тестування всім, у кого є підозра на коронавірус, виїжджаючи до них додому бригадами швидких, із подальшою повною ізоляцією хворих та їх оточення тощо.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 23 березня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова