Іван Крулько: Необхідно мінімізувати спроби політичного впливу на Рахункову палату

Для того, щоб реформа контролю за публічними фінансами відбулась, має бути сформовано новий склад Рахункової палати та повною мірою запущені механізми, що мінімізують політичний вплив на члена палати, які прописані у реформаційному законі «Про Рахункову палату».

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько, голова підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати під час виступу на міжнародній конференції «Роль Рахункової палати в Україні та виклики, що стоять перед нею».

На його думку, закон «Про Рахункову палату» – один із тих, що можна віднести до активів парламенту цього скликання.

«По суті він розширює і деталізує повноваження Рахункової палати, визначає особливості здійснення державного зовнішнього  контролю за окремими напрямками. А головне – робить її незалежним та ефективним органом з контролю за публічними фінансами. Насамперед, через низку нових механізмів, передбачених законом,  які дають можливість її членам  бути незалежними від політичного впливу та впливу начальства, а також професійно виконувати свої обов’язки. І це визнають всі  міжнародні інституції», – уточнив він.

Серед нових механізмів Іван Крулько назвав формування нового складу Рахункової палати з рівноцінних членів, а не з позиції «начальник-підлеглий»,  гідна  зарплата, прив’язана до мінімальної зарплати, і  можливість висловити окрему думку під час прийняття рішення за результатами перевірки.

«Та попри те, що закон прийнятий, реформа контролю за публічними фінансами не  завершена. Оскільки й досі не сформовано новий склад Рахункової палати», – пояснив парламентар.

19197509_1399113480136761_1615537080_o

Так, за новим законом, зазначив депутат від «Батьківщини», «ми не можемо  диктувати Рахунковій палаті, що їй робити, вона має системно працювати, але законом передбачено, що кожна фракція має  право раз на сесію направити запит на позачергову перевірку суб’єкта, що працює з публічними фінансами –  органу державної влади чи будь-якого держпідприємства».

«Та жодна фракція цим механізмом ще  не скористалась», – сказав політик.

Голова підкомітету поінформував також, що  наразі триває новий конкурс і  бюджетний комітет до 19 червня прийматиме заявки  кандидатів, який наразі 14.

За прогнозом Івана Крулька,  політичні домовленості під час конкурсу очевидно матимуть місце, але механізми, передбачені у законі «Про Рахункову палату» мінімізують політичний вплив на парламентський орган контролю за публічними фінансами.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова