Іван Крулько: Недофінансування армії та медицини неприпустиме під час війни й пандемії

У час пандемії та війни армія і медицина повинні гідно фінансуватись: лікарі й захисники на передовій мають відчувати, що держава про них дбає.

Таке переконання в ефірі «Україна 24» висловив народний депутат, заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько.

За його словами, бюджет на 2022 рік, однак, свідчить про зворотне. Сьогодні головні лікарі зізнаються, що не здатні забезпечити обіцяне владою підвищення зарплат медпрацівникам до щонайменше 20 тисяч гривень без скорочень персоналу.

«На жаль, змушений констатувати, що сьогодні по всій країні ведеться цілеспрямована атака на медицину через скорочення медзакладів і персоналу. Яскравий приклад тому Закарпаття. Близько двох місяців тому там комусь з влади прийшла «геніальна» ідея – об’єднати 15 обласних лікарень в одну, щоб максимально скоротити медперсонал і взяти під тотальний контроль всю медицину в області. Це завершилось тим, що медики вийшли під облраду – і в той же день був звільнений голова обласної ради. Це була відповідь громади на політику, що не має нічого спільного із порятунком людей у час коронакризи. Бо в пандемію треба створювати додаткові ліжка, забезпечити лікарні киснем і ліками, а не звільняти медперсонал і займатись паперовою тяганиною через об’єднання різнопрофільних лікарень!» – обурився Іван Крулько.

На думку народного депутата, неприпустимим є й недофінансування оборонного сектору країни, на який згідно з законом «Про оборону» має йти щороку не менше 3% ВВП.

«Ми – воююча країна, і зараз, коли 100-тисячне російське військо агресора на наших кордонах, коли президент США Байден проводить спеціальні переговори з Путіним, щоб якось дипломатичним шляхом не допустити нової великої кривавої війни у центрі Європи, треба гідно фінансувати армію. Але у Держбюджеті на 2022 рік на Збройні сили України дали 2,46% ВВП. Тобто не додали на оборону 30 мільярдів гривень, які необхідні, аби виконати Державне оборонне замовлення, забезпечити армію всім необхідним, підняти зарплати захисникам на передовій, щоб вони розуміли, що держава про них дбає. Вибачте, але на передовій сьогодні не РНБО, а українські солдати», – додав Іван Крулько.

Підсумовуючи, парламентарій нагадав, що «Батьківщина» не голосувала за бюджет-2022, бо вважає його неприйнятним і не справедливим не лише через недофінансування медицини й оборони, а ще й тому, що він не вирішує гострих соціальних питань і не покращує життя українців.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова