Іван Крулько: Не можна дозволяти політикам легковажити питанням української землі

«Батьківщина» не  підтримує законопроєкт №2194, бо він не принесе нічого доброго ні Україні, ні агросектору, ні українським фермерам. 

Він суперечить національним інтересам і вилучає  положення у Земельному кодексі, що прямо забороняє продаж української сільгоспземлі іноземцям, а також – можливість  першочергово купити  українську землю українським фермерам.

Ми пропонували, щоб землю можна було передавати в оренду, але у жодному випадку  не продавати (!), тим більше через систему іноземних банків.

У парламенті виступав президент Литви. Так от, литовські експерти офіційним листом застерегли Україну  від литовських помилок у земельній реформі. Литва  дозволила продаж сільгоспземлі на початкових етапах пов’язаним особам, а також втратила великі масиви землі через скупку   іноземними юрособами корпоративних прав у компаній, які володіли землею.  Як наслідок, сьогодні литовські фермери змушені орендувати землю в іноземців (!).

Я б хотів, щоб українські політики не легковажили цим питанням і не забували, що таке земля для України. А також, що земля – специфічний товар, який більше ніде не виробляється.  Коли іноземці, вивозитимуть усю сільгосппродукцію за кордон і нічого не лишатимуть  Україні, коли продбезпека України буде  на межі, тоді всі інакше заговорять. Тоді  будуть інші президенти, прем’єри, уряди, парламенти, але українська  земля не належатиме українським фермерам.

Треба зробити так, щоб українські фермери мали першочергову можливість обробляти й купувати українську  землю.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 21 березня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова