Іван Крулько: Не можна допустити порушення принципових позицій під час нормандської зустрічі

Партії «Батьківщина», «Європейська солідарність» та «Голос» ухвалили спільну заяву щодо недопущення порушення національних інтересів України.

Усвідомлюючи ризики для безпеки та національних інтересів України, реалізації європейського та євроатлантичного вибору українського народу, які виходять з тривалої агресії Російської Федерації, заявляємо про необхідність дотримання під час переговорів у нормандському форматі принципових позицій – червоних ліній, порушення яких завдасть непоправної шкоди Україні:

1. Жодних компромісів щодо унітарної держави – ніякої федералізації;

2. Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу;

3. Жодних політичних дій, зокрема виборів на нині окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки та деокупації, зокрема виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю за кордоном;

4. Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму в Україну;

5. Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.

Вимагаємо:
– забезпечення принципу «спершу безпека», включаючи всеосяжне припинення вогню, виведення російських військ і зброї з території України;
– повернення контролю України над українсько-російським кордоном.

Координуємо свої дії для забезпечення непорушності цих червоних ліній і дотримання національних інтересів нашої держави. І закликаємо усі державницькі партії та громадські організації долучитись до спільної боротьби по захисту України.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 3 грудня 2019 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова