Іван Крулько: Народ України на референдумі має вирішувати питання – бути ринку землі чи ні

Земля і надра – це право власності народу України і саме народ України на референдумі має вирішувати питання – бути ринку землі чи ні. 

Фермери, науковці, правники, представники громадських організацій і демократичних сил Закарпаття обговорили це питання на «круглому столі» і надіслали звернення до  президента, Кабміну і Верховної ради з вимогою проведення всеукраїнського референдуму щодо ринку землі сільгосппризначення, а також  відтермінування дати його введення, якщо на це буде воля народу на референдумі.

Сьогодні  Україна однозначно не готова до запровадження ринку землі з 1 липня 2021 року. Це буде не ринок, а вакханалія. Бо в Україні немає адекватного земельного кадастру, правової бази, захисту в судах.

Але найстрашніше, що маючи закон, фермери не зможуть викупити свою землю, яку обробляли роками і на якій вирощували агропродукцію. Бо  елементарно не налагоджено кредитування і у них немає достатньо обігових коштів на відміну від агрохолдингів, які запаслись ресурсами, виводячи валютну виручку за кордон.

Земля – це наш реальний скарб,  золота акція і колосальний потенціал, щоб стати однією із найзаможніших країн світу.

 На думку Батьківщини, пайовики можуть продавати її лише державі, яка має здавати землю в оренду. Бо наша земля безцінна і ми маємо використовувати кожен клаптик землі, як це роблять інші держави і продавати на ринок продукт переробки, а не сировину, як ми.

Якщо зуміємо організуємо переробку у себе, то матимемо у десятки разів більше з експорту агропродукції із доданою вартістю, аніж маємо зараз з експорту зерна! Більше того,  ще й люди на селі  будуть з роботою, бо будуть залучені у переробці і виробництві, як у Польщі!

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 10 травня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова