Іван Крулько: Найголовнішим фактором стримування РФ є транзит газу через територію України

Росія ніколи не відмовиться від постачання газу в Європу, бо це для них бізнес і великі гроші.

Європа ж не готова відмовитись від його імпорту, поки залежна.

Північний потік -2 загрожує не тільки розколу Євросоюзу, а й розв’язує руки Росії, яка після того, як їй стане не потрібна українська ГТС, зможе розпочати повноцінну агресію на нашій території.

Треба розуміти, що газова труба на території України – фактор гарантії та безпеки від великого вторгнення російських збройних сил на нашу територію.

Допоки Росії та ЄС потрібна українська труба, якою газ прямує до Європи, великого вторгнення російських збройних сил не буде. Подивіться, скільки триває російська агресія, газову трубу ніхто не зачепив.

Сьогодні під час зустрічі із міжнародними політиками у Комітеті євроінтеграції, наголосив на тому, що найголовнішим фактором стримування РФ є транзит газу через територію України.

Щойно Росія зможе транспортувати таку саму кількість газу, але іншим шляхом, а це Північний потік-2, в РФ «розв’яжуться руки»  – і вона може розпочати повноцінну агресію з боку РФ.

Не хочу бути поганим пророком і хочу, щоб цього не було, але фактор труби як запобіжника проти російської агресії є.

Тому коли ЄС і США заявляють, що Північний потік-2 побудовано і запобігти цьому вже не можна – це помилкова політика.

Треба чітко розуміти загрози, які створює для України Північний потік-2! Бо  Росія непрогнозована! І що у Путіна в голові  – ніхто не розуміє. І постійні заяви російських політиків, що Україна –  частина Росії, що українська незалежність – це вигадка, що всюди, де є російськомовні – це територія Росії, це ж не вигадки, а нагнітання і реальна політика про те, що  Україна має бути частиною Російської імперії.

На мою думку, найголовнішим запобіжником може стати підписання угоди за посередництва ЄС і США між Україною та Росією, за принципом «транспортуй або плати». Щоб була законтрактована відповідна кількість газу, що має транспортуватись через українську трубу і, якщо Росія його не транспортує, то платить ніби транспортує

Це був би хоча б один невеликий запобіжник, який дав би змогу сьогодні заповнити трубу на території України й фактор безпеки,  якого дотепер не існує.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 9 червня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова