Іван Крулько: Найближчими днями працюватиму в мультипартійній команді в якості спостерігача на виборах до Парламенту Великої Британії

4-го липня британці обиратимуть новий склад Парламенту (палати громад). За мажоритарною системою буде обрано 650 депутатів. 

Зміни очікуються досить кардинальні. Соціологічні опитування показують, що консерватори можуть втратити більшість у парламенті, а лейбористи – отримати перемогу. Якщо переводити в кількість мандатів, то лейбористи з 202 нинішніх місць у парламенті можуть подвоїти представництво, а консерватори з 365 можуть зменшитись ледь не втричі.

Збільшити своє представництво також можуть ліберальні демократи, а шотландська національна партія може недорахуватися місць у парламенті і через збільшення підтримки у лейбористів.

Але все вирішиться в день виборів, адже система простої більшості на мажоритарному окрузі може внести свої корективи в останній момент.

Що дуже вирізняється в Британії, тут виборів майже не відчувається. Принаймні візуальної реклами з сотень біл-бордів чи сіті-лайтів, наметів з агітаторами, сцен з мітингами та іншої виборчої метушні тут зовсім, чи майже зовсім немає. Виборча кампанія також дуже нетривала, оскільки за словами британців, виборча кампанія триває всі 5 років від попередніх виборів, а день виборів просто  фіксує результат 5-річної роботи.

Попереду велика кількість зустрічей з діючими членами парламенту Британії, потенційними депутатами, членами їхніх виборчих штабів та активістами.

На кожній зустрічі будемо активно просувати український трек, памʼятаючи стратегічну роль Британії для посилення позицій України для відсічі російської агресії.

Вдячний Westminster Foundation for Democracy і National Democratic Institute за сприяння в організації цієї спостережної місії.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 2 липня 2024 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова