Іван Крулько: Ми потребуємо миру, який ґрунтується на правді

В Україні немає громадянського конфлікту, як це намагається подати Росія. Україна є жертвою російської агресії.

На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», співпрезидент Парламентської асамблеї ЄВРОНЕСТ, голова постійної делегації Верховної Ради України у ПА ЄВРОНЕСТ Іван Крулько під час виступу на восьмій пленарній сесії ПА ЄВРОНЕСТ.

Політик нагадав, що Україна так само, як Молдова і Грузія, стала жертвою російської агресії, тому безпека є одним із головних викликів для східних партнерів.

«Для безпеки України сьогодні важливий день – відбудуться перемовини у нормандському форматі в Парижі. Ми дуже сподіваємось, що вони будуть успішними для нашої країни. Розраховуємо на західних партнерів і сподіваємося, що президент Зеленський відстоюватиме національні інтереси України у цьому складному переговорному процесі», – зазначив народний депутат.

Іван Крулько зауважив, що агресивна політика Росії на східних кордонах ЄС також становить значну загрозу і для Європи. Він закликав до спільної боротьби та підтримки України.

«Шлях до реального миру – це контроль над українсько-російським кордоном, виведення російських військ з Донбасу та деокупація Криму. Спочатку має йти безпека, а потім можна переходити й до політики», – переконаний парламентар.

Під час виступу Іван Крулько також підняв питання «Східного партнерства» після 2020 року та «стратегії тріо», запропонованої співголовою ПА ЄВРОНЕСТ Андрюсом Кубіліусом.

«Асоційовані угоди з Грузією, Молдовою та Україною не мають стати остаточною метою у відносинах з ЄС. Слід розвивати «Східне партнерство +», щоб відповідати потребам та очікуванням наших країн. Або ж створити нову «стратегію тріо», що має поглибити економічну інтеграцію трьох країн, які уклали угоди про асоціацію, – Україну, Молдову і Грузію. ЄС має показати готовність відкрити двері для вступу будь-якої європейської держави, що відповідає критеріям. Бо розширення є одним із ключових стовпів зовнішньої політики ЄС і потужним інструментом змін і трансформації сусідніх із ЄС держав», – резюмував Іван Крулько.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова