Іван Крулько: Людям важко жити «по-новому»

Провів день на Полтавщині, в селах Іванівка та Оболонь, що мають давні козацькі корені і які об’єднались у Оболонську ОТГ.

Ще 20 років тому, за словами самих селян, у цих селах було вдвічі більше людей. Тепер там майже не лишилось молоді.

Під час зустрічі селяни порушували питання створення робочих місць у сільській місцевості, пенсійного забезпечення та субсидій. Люди називають знущанням надбавки, які вони отримали від уряду до пенсій. А також те, що безробітним (а таких у селах більшість і вони стоять на біржі праці) при нарахуванні субсидії враховують неіснуючі доходи – дві мінімалки. Більше того, з 1 січня 2018 року селяни втрачають ще одну можливість заробітку – здачу молока на переробку.

Селяни із Оболоні стурбовані також екологічним станом ґрунтів та води внаслідок господарювання місцевої свиноферми.

Поки що люди не виступають за закриття свиноферми, бо для їхніх сімей це чи не єдина робота. Та вони хочуть, аби власники подбали не тільки про свиней і свій дохід, а також про людей, які живуть у селі, і створили безпечну систему поводження із відходами, захистили ґрунти,води та повітря від шкідливого забруднення.

В Оболоні порушувалися також проблемні питання розпаювання земель колишнього колгоспу, у тому числі для працівників соціальної сфери.

В Іванівці ж актуальними були питання вивозу сміття та боротьби зі стихійним звалищем, медичної реформи.

Уже 24 грудня жителі цих сіл голосуватимуть за голову та депутатів Оболонської об’єднаної територіальної громади, які зможуть вирішити частину із порушених питань.

В очах людей жевріє надія, що нарешті до влади у їхній ОТГ прийде справжній господар і не лише поверне козацьку славу цим селам, а й виведе з депресивного стану і зробить процвітаючими.

Жити «по-новому», як пропонує нинішня влада, людям, відверто кажучи, важко.

Вони чекають зміни влади і політики. І, як і «Батьківщина», бачать перспективу у створенні фермерських господарств, а не латифундій, та політиці, спрямованій на людей, а не на те, щоб забрати у них останнє.

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини»Facebook, 14 грудня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова