Влада не має права розпродавати національне надбання, яке належить кожному українцеві, і лише народ в праві вирішувати долю своєї землі на референдумі.
Ухвалені парламентом «земельні» закони стимулюють можливість консолідації й скупки земель великими корпораціями, а також спекуляції, а не розвиток фермерства як аграрного устрою України, за який виступає «Батьківщина».
В Україні близько 40 тисяч фермерів, а у сусідній Польщі – понад 3 мільйони. Відчуваєте різницю?
Через ухвалені монобільшістю «земельні» закони українські фермери можуть стати безземельними, бо банально не зможуть викупити свою землю, яку зараз обробляють. У них просто на це не буде обігових коштів, а кредити, які вони візьмуть під заставу землі, дадуть право банку, який має іноземну реєстрацію чи іноземних власників, просто забрати цю землю – і стати її власником. Ось у чому головна небезпека.
Ми вже багато чого проходили. Згадайте ваучери на приватизацію промислових об’єктів. Хоча б одна звичайна людина в Україні стала співвласником цього об’єкта? Ні! Ці всі ваучери стали фейковими папірцями, які лишили людей у дурнях. Те саме буде й зараз.
Не кажучи вже про те, що є ризик обезземелення селян через введення норми про «консолідацію» земель.
Якщо у вас є пай, а навколо велика компанія скупила всі землі, то вона за законом може примусово вашу землю викупити, щоб консолідувати свою земельну ділянку. Скажіть, хіба це не аферистична історія?
Питання щодо такого важливого і специфічного товару як земля має вирішуватись винятково на референдумі. І президент, який обіцяв народовладдя, мав би організувати його.
Команда «Батьківщини» вважає, що люди, які мають паї, повинні отримати змогу продати їх, але тільки державі за фіксованою ціною. Це принципова позиція! Бо ми чудово розуміємо, що стоїть за пустими розмовами про кредитування і пільги для фермерів, і що з ринком, який впроваджує нинішня влада, люди залишаться без землі.
Учора «Батьківщина» разом з аграріями, фермерами, громадськими діячами та профспілками передала до ЦВК усі документи, необхідні для старту референдуму. Згідно з законом у членів ЦВК є 10 днів, щоб дати дозвіл розпочати збір підписів для організації референдуму проти розпродажу землі.
«Через 10 днів ми дізнаємося, чи підтримує президент України народовладдя, чи ні. Ми всі добре знаємо, що більшість у ЦВК належить президенту України. І за законом, який ухвалили «слуги народу», не народ буде вирішувати, чи проводити референдум проти продажу чорноземів, а президент і ЦВК, яку він повністю контролює», – зауважила лідер «Батьківщини».
Саме тому Юлія Тимошенко публічно звернулася до Володимира Зеленського з проханням не тиснути на членів ЦВК під час їхнього голосування за проведення референдуму та сприяти таким чином волевиявленню громадян.
«Я хочу звернутися до президента з проханням, щоб він став на сторону народу, щоб він підтримав Україну й українців, а не великі агрохолдинги та їхні інтереси прибрати до рук 72% території України – всю нашу родючу землю. Я вірю, що президент, обіцяючи у своїй передвиборчій програмі, що тільки народ на референдумі буде визначати найважливіші питання розвитку країни, виконає це зобов’язання. Тільки від його команди буде залежати, чи проведе країна волевиявлення, чи ні», – переконана лідер «Батьківщини».
Вона зазначила, що за всіма соціологічними дослідженнями, абсолютна більшість українців проти продажу землі, тому президент має довести – він за людей або проти.
Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 2 червня 2021 року.