Я вихідець із Закарпаття і на власні очі бачив, що таке повінь. Мої батьки жили у Хусті, тому повені 1999 та 2008-го торкнулись безпосередньо моєї родини. Повінь – це страшно і це неймовірні збитки, які лягають здебільшого на плечі людей, які там живуть.
Коли повінь почалась, уряд мав негайно провести позачергове засідання і прийняти рішення про виділення грошей із резервного фонду на подолання стихії і її наслідків.
Такого рішення досі немає! Прем’єр-міністр разом із міністром внутрішніх справ виїхали на Прикарпаття лише зараз, за 4 дні, як бушує стихія і як по всіх новинах показали, як змиває дороги, як під водою опинилось близько 200 населених пунктів і які йдуть руйнування …
Кошти вже мали піти на місця, бо кожен втрачений день загрожує ще більшим лихом!
Приміром, якщо зараз на березі Прута, Черемоша в Івано-Франківській області терміново не відновити підпірні стінки, то у річки зноситиме по 300-500 метрів дороги!
Я пам’ятаю, як у попередньому скликанні парламенту ми дискутували законопроєкт про заборону вирубки лісів. Його підтримувала Батьківщина. А колишня влада розповідала, що його не можна приймати, бо європейські партнери і МВФ проти.
Тобто вони були за вирубку кругляку без жодної обробки, щоб він масово йшов за кордон і, з нього там робили меблі, які потім масово повертаються в Україну.
Вважаю, що в основі будь-яких владних рішень і перемовин з будь-яким партнером, будь-то Москва, Вашингтон чи Брюссель мають бути, насамперед, національні інтереси.
Коли ми розуміємо, що вирубка кожного дерева коштує потім життя, здоров’я і майна людей, це значить, що питання має бути вирішене в інтересах людей.
Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 червня 2020 року.