Контактний центр МОЗ з протидії КОВІД мав з’явитися ще на початку карантину. Але з’явився лише нещодавно завдяки постанові, прийнятій за ініціативи Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина», яку підтримали всі парламентські фракції.
Він допомагає краще зрозуміти проблеми на місцях та оперативніше на них реагувати. Бо часто, у тому числі в Києві, я вже не кажу про села, люди опиняються сам на сам зі своїми проблемами зі здоров’ям.
Коли тести на КОВІД не для всіх!
Пояснюють банально – сенс здавати тест, якщо як такого лікування немає – 3-4 літри води в день, цинк, селен, вітамін С, Д3, Омега3, міряти сатурацію і пульс, що допоможе визначити критичний стан. У нас лабораторії не резинові, направляємо лише людей із груп ризику.
Сенс у тестах, якщо результати часто приходять уже, коли вже людина на стадії одужання…
Це добре, коли легка чи середня форма, а коли важка? Коли люди лежать тижнями вдома з великою температурою, їх лікують телефоном антибіотиками без жодних додаткових аналізів, а потім шукають ліжкомісця…
Тому статистика по КОВІДУ однозначно «дута». Захворівших в рази більше.
МОЗ повідомив, що з 26 листопада у тестовому режимі почне консультацію сімейних лікарів через Контактний центр з можливістю викликати мобільні бригади швидкої допомоги.
Гарна ініціатива, тільки на всю Україну 150 операторів може бути й замало. Є побоювання, що «гаряча» лінія може перетворитись на постійно «зайняту»…
Бережіть себе і рідних! Носіть маски в громадських місцях! І не хворійте!
Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 листопада 2020 року.