Конституційний Суд України має бути незалежним органом конституційної юрисдикції та критично оцінювати акти, які видає президент, Верховна Рада та Кабінет Міністрів.
На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час розгляду у парламенті двох законопроектів «Про Конституційний суд» (№5336 та 5336-1).
«У сучасних умовах Конституційний суд став прислугою, яка час від часу приступає до роботи для обслуговування чиїхось інтересів замість того, щоб стояти на боці Конституції та закону», – такі висновки він зробив, проаналізувавши діяльність КСУ і розгляд ним подань.
Політик нагадав, що ще 1 грудня 2004 року 57 народних депутатів звернулись до цього органу щодо конституційності закону «Про Всеукраїнський референдум», який написав Янукович, і досі рішення по ньому не винесене.
«Два роки і півтора місяці Суд не може дати відповіді щодо цього документу. Виникає питання, за що судді Конституційного суду отримують свою зарплату? І навіщо нам такий орган, який не здатен виконувати навіть власні рішення», – критично зауважив народний депутат, уточнивши, що за регламентом КСУ на розгляд справи по суті і винесення рішення дається 3 місяці.
Під час виступу Іван Крулько також звернув увагу на проблему оплати праці суддям і зняття спекуляцій з теми оплати праці держслужбовцям, членам уряду, народним депутатам, суддям, зокрема КСУ.
На його думку, доречно було б ухвалити один закон «Про оплату праці», у якому визначалось би, скільки має отримувати президент, член уряду, народний депутат, судді, а також вчителі, лікарі та інші держслужбовці, робота яких не менш важлива, ніж суддів КСУ.
«Несправедливо, коли існують перекоси. Бо я, наприклад, не до кінця розумію, як можна порівняти, хто є більш кваліфікованим: суддя Конституційного суду чи, наприклад, держслужбовець, який працює в інших органах влади, чи учитель, який також має вищу освіту», – підсумував Крулько.