Іван Крулько:  Імітація «зниження» тарифів  зараз відбувається винятково для того, щоб «збити» соціальну напругу

Зеленський, СН і уряд згадали про соціальну справедливість та обіцянки знизити тарифи на газ лише після того, як люди почали перекривати дороги й траси по всій Україні, а Батьківщина у районних та обласних радах скликати позачергові сесії і піднімати питання щодо зниження тарифів.

Щоправда,  з арифметикою не склалось, як і у 2020-му.

Ще в грудні 2019-го Зеленський обіцяв знизити тарифи на тепло  удвічі, коли ціна газу була 5 878 гривень за тис куб м.

Що ж маємо по факту?

Сьогодні уряд встановив граничну ціну на газ – 6,99 грн за куб з 1 лютого.  До цієї ціни варто додати середню ціну по Україні за доставку або розподіл газу 1,95 грн/куб м, в деяких областях – 3,348 грн/ куб м, якщо регулятор  – НКРЕКП  – днями не врегулює ситуацію у бік зменшення до 1,79 грн/м³, як постановив уряд.

В середньому виходить близько 9-10 грн за куб.

При цьому у заявах чітко вказується, що гранична ціна у 6,99 грн за кубометр тимчасова і прийнята винятково у зв’язку із коронакризою і до кінця опалювального сезону (а це значить весною варто чекати нового підвищення тарифів).

При цьому ніхто не говорить про те, на  скільки ж знизиться тариф на тепло для населення при граничній ціні газу у 6,99 грн за кубометр.

Як відомо, з 1 січня 2021 року НКРЕКП підвищило тарифи на теплову енергію для населення – від 5,5 до  50% залежно від ТЕЦ.

То де ж обіцяне удвоє зниження «драконівських» тарифів на тепло, які були ще до Зеленського?

Імітація «зниження» тарифів зараз відбувається винятково для того, щоб  «збити» соціальну напругу і люди не почали ставити наступне питання владі, перекриваючи траси – про закінчення епохи бідності.

Бо останнє так і не настало! І не стільки через коронакризу, скільки через непрофесійність влади і повну відсутність у неї  плану і стратегії дій з економічної стабілізації країни та подолання коронакризи.

Замість того, щоб «знімати відосіки» і дбати про рейтинги, треба було займатись економікою, яка почала падати ще до коронакризи, підтримати бізнес і народ, аби вони встояли, а  не робити так, щоб підприємства банкрутували і влазили в борги, а народ ще більше біднішав, щоб потім було легше реалізувати чийсь хитрий план про скупку за безцінь українських активів –  землі та перспективних підприємств міжнародними «фінансовими стерв’ятниками».

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 18 січня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова