Іван Крулько: Голос молоді має значення

Верховна Рада України прийняла у першому читанні закон «Про основні засади молодіжної політики» (№3718), співавтором якого я є.

Цей закон має докорінно змінити філософію, підходи й принципи молодіжної політики в Україні (з пострадянської на європейську), стимулювати талановиту молодь лишатись в Україні, а не виїжджати за кордон.

Зокрема, документ передбачає створення молодіжних центрів по всій Україні, які заберуть молодь із вулиць, створення першого робочого місця через дотації роботодавцям, різні інструменти та механізми підтримки молоді, у тому числі через оренду і кредитування придбання молодіжного житла, долучення молоді до прийняття управлінських державних рішень через консультативно-дорадчі органи в Кабміні, в місцевих державних адміністраціях, органах місцевого самоврядування тощо.

Як ви знаєте, ще у минулому скликанні парламенту я був автором закону «Про молодь». Над його розробкою працювали студенти вишів, громадські лідери, експерти ПРООН, РПР, ЮНІСЕФ, Мінмолодьспорту. Документ пройшов детальне обговорення в усіх областях України. Але у парламенті попереднього скликання, на жаль, забракло голосів.

Сподіваюсь у цьому скликанні Верховної Ради доопрацьований закон нарешті буде прийнятий у другому читанні й підписаний президентом. І в Україні почнуть діяти європейські принципи молодіжної політики: «Молодь – це не завтра, а сьогодні! Жодних рішень про молодь без молоді!», а українська молодь отримає такі ж можливості, як європейська.

Бо голос молоді має значення!

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 21 липня 2020 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова