«Батьківщина» утрималась від голосування за бюджет на 2023 рік, оскільки в документі не враховані критичні поправки депутатів партії. Зокрема, пенсії та соціальні виплати залишилися на рівні попередніх років, а освітню субвенцію знижено на 30 млрд грн порівняно з попереднім роком.
На цьому наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Бюджетного комітету ВРУ Іван Крулько під час ефіру на «Українському радіо».
За словами парламентаря, потрібно вирівняти мінімальні пенсії та соціальні виплати хоча б на рівень інфляції до реального фактичного прожиткового рівня.
«Інфляція цьогоріч становила близько 40%. На наступний рік уряд заклав інфляцію 30%. Тобто на цей індекс інфляції треба було підвищувати соціальні стандарти. Бо всі ми бачимо суттєве здорожчання харчів, інших товарів, і як це позначається на купівельній спроможності людей. Ми розуміємо, що бюджет-2023 – це бюджет війни, і половина його видаткової частини спрямована на оборону. Розуміємо, що доходів бюджету вистачить лише на покриття 50% видатків, а все решта – це запозичення і гранти. Але ми вважаємо, що у час війни не можна забувати про людей, які не виїхали, а лишились в Україні, яким треба забезпечити засоби для існування», – пояснив Іван Крулько.
Депутат зауважив, що неприйнятним у бюджеті-2023, на думку «Батьківщини», є також зниження на 30 млрд грн освітніх субвенцій.
«У бюджеті-2023 передбачено на 30 млрд грн менше освітньої субвенції, ніж це було у бюджеті на поточний рік. Я вже не кажу, що не передбачається вирівнювання зарплат вчителів на індекс інфляції. Це значить, що освітянам не підвищуватимуть зарплат, і можуть виникати проблеми із їх виплатами», – обурився політик.
Іван Крулько переконаний, що в бюджеті-2023 варто було б також більше коштів спрямувати на сферу охорони здоров’я і вирішити питання реверсних дотацій з урахуванням того, скільки у тій чи іншій області проживає тимчасових переселенців.
«У зв’язку з воєнним станом величезна кількість громадян України стала тимчасовими переселенцями й наразі, зокрема, проживають у західних областях України. Але це не враховано у бюджеті на 2023 рік і не вирішене питання реверсних дотацій. Це означає, що місцеві бюджети областей, де багато переселенців, не зможуть справлятись повною мірою з вимогами часу для забезпечення проживання, харчування, інших умов для тимчасово переселених осіб», – застеріг Іван Крулько.