Іван Крулько: Для великої частини України туристична галузь може бути важливими чинником у структурі місцевого бюджету

10 % світового ВВП дає туризм. Чи може туризм в Україні давати 10%? Може! Поки що дає у два рази менше.

Сьогодні в Україні найбільш потенційно привабливим для розвитку туризму є Карпати. У нас є програма розвитку Українських Карпат. Її підписав Володимир Зеленський, як тільки прийшов на посаду президента. і вже другий рік на програму розвитку українських Карпат у бюджеті закладається нуль гривень (!)

Я подав поправку до бюджету-2021, щоб цю програму наповнити фінансово хоча б на 500 млн грн. Але, на жаль, ця поправка не була підтримана. Це мова про те, як держава хоче розвивати туризм.

Для того, щоб туристична галузь розвивалась, їй треба як мінімум не заважати. Бізнесмени, підприємці самі все створять. Особливо, якщо у держави ще й буде можливість надати доступ до мереж, чи землі, чи розвивати у нормальному розумінні державно-приватне партнерство. Якщо не будуть забиратись з місцевих бюджетів податки, які мала б сплачувати й могла сплачувати туристична галузь. Приміром, від будівництва від кожного квадратного метра платився пайовий внесок, зараз його скасували, з 2021 року не буде. Кажуть, він дуже корупційний. А я спілкуюсь із міськими головами,  і вони кажуть, що з цього пайового внеску могли розвивати інфраструктуру і розвивати будівельний бізнес. Зараз забрали стимули, щоб це робити.

Я дуже вірю в те, що для великої частини України, там де є гори, вода, море, туристична галузь може бути важливими чинником у структурі місцевого бюджету. Загальнодержавного – ні, місцевого – так.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 4 січня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова