Іван Крулько: Держбюджет недоотримав понад 49 мільярдів гривень через «скрутки» ПДВ протягом 2019-2020 років

Держбюджет України недоотримав 49,219 мільярда гривень у січні 2019-го – грудні 2020-го року, або 2 мільярди гривень щомісячно, лише через одну схему – «скруток» ПДВ, коли відбувається підміна товарної номенклатури.

Про це повідомив Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», голова ТСК Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади під час засідання комісії.

«ТСК також встановила заниження зобов’язань зі сплати ПДВ до бюджету на близько 15,1 мільярда гривень для понад 2100 платників і узгодженого відшкодування по схемним операціям на понад 1,2 мільярда гривень за 2020 рік», – зауважив голова ТСК.

При цьому, за словами Івана Крулька, найбільша кількість сумнівних операцій з ПДВ проводилась через ГУ ДПС у м. Києві, у Львівській, Київській, Донецькій і Запорізькій областях.

«Є лідери, які переходять усі межі можливого, тож треба ухвалювати відповідні рішення щодо їхньої діяльності на місцях. Бо це створює серйозні загрози для безпеки держави і для формування державного бюджету. Але досі ніхто так і не поніс жодної відповідальності, попри численні факти неналежного виконання обов’язків або службової недбалості посадових осіб ДПС із відпрацювання суб’єктів господарювання ризикової категорії», – обурився Іван Крулько.

Тому, за його словами, ТСК вчергове звернула увагу керівництва ДПС і ДФС на потребу вжиття заходів із усунення виявлених ТСК порушень; притягнення до дисциплінарної відповідальності держслужбовців та працівників апарату ДПС, керівників та заступників керівників територіальних органів, які допустили порушення; підвищення рівня відпрацювання доведених до територіальних органів ДПС переліків ризикових суб’єктів господарювання, які ймовірно задіяні у схемах неправомірного відшкодування ПДВ.

«Мета нашої ТСК  – не просто встановити факти порушення, а зробити все можливе, у тому числі на законодавчому рівні, щоб український бізнес мав змогу працювати в білу, а не купував папери, за якими нічого не стоїть, для експортних операцій, аби зупинити тіньові схеми, які вимивають кошти із держбюджету, і тих, хто за ними стоїть. Ми подамо звіт ТСК до Верховної Ради  24 квітня, але сподіваємось, що робота ТСК буде продовжена. Бо нам ще є над чим працювати – ще не завершена робота із розслідування інших схем, зокрема щодо неповернення валютної виручки, а також є ініціатива народних депутатів різних політичних сил щодо зміни закону про ТСК у питанні термінів діяльності ТСК», – резюмував заступник голови партії.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова