Іван Крулько: Чому партії можуть порахувати майже всі голоси одразу, а ЦВК – ні?

У неділю, 29 жовтня, відбулись вибори депутатів та голів у 201 об’єднаній територіальній громаді по всій Україні. У кінці другої доби після виборів на сайті ЦВК – дані лише по 4 (!) із 201 ОТГ.

І це в інформаційну еру, коли передати інформацію про попередні результати по відповідній системі у мережі Інтернет – не проблема.

Саме так роблять центральні виборчі комісії у країнах ЄС, які оприлюднюють попередні результати виборів у ЗМІ того ж дня, а кінцеві – за 5-6 днів. Наша ж ЦВК чомусь «маринує» результати тижнями. Приміром, підсумки квітневих виборів у 49 ОТГ виборці дізнались лише через понад два тижні (!).

Оперативна інформація від ЦВК зніматиме тиск на місцях і переписування результатів. Але цього навмисно не відбувається, що створює якраз можливості для фальсифікацій виборів.

Як наслідок, роботу з попереднього підрахунку голосів в Україні замість ЦВК змушені проводити партії, аби уникнути різного роду інсинуацій. Та врешті-решт це перетворюється у «битву переможців».

Приміром, як це робила БПП у квітні 2017-го на попередніх виборах в 49 ОТГ і як це робить зараз. Партія влади намагалась приписати собі перемогу через різного роду «дослідження» та маніпуляції з цифрами, використовуючи для цього і колись авторитетну КВУ. Врешті-решт це їй не вдалось.

ЦВК, хоч і довго рахувала, але її результати майже зійшлись із нашим паралельним підрахунком, відповідно до якого «Батьківщина» здобула впевнене перше місце на виборах в ОТГ серед партій. Результат 2Батьківщини» на квітневих виборах 2017-го – 198 депутатів і 18,02% проти результату БПП – 130 депутатів і 11,83%.

результат

Попередні дані «Батьківщини»

Дані ЦВК

Дані ЦВК

Те саме бачимо зараз. Партія влади, як і тоді, маніпулює, стверджуючи, що перемогла на місцевих виборах. Тоді як, за кількістю обраних депутатів в ОТГ від партій перебуває на другому місці після «Батьківщини».

Так, за паралельними і попередніми підрахунками голосів «Батьківщиною» у 181 громаді із 201, де відбувались вибори, з 2837 депутатів, обраних від партій:

880 депутатів (або 31%) – від «Батьківщини»,

568 (20%) – від «БПП»,

334 (11,8%) – від «Аграрної партії»,

245 (8,6%) – від «Укропу»,

128 (4,5%) – від партії «Наш край»,

126 (4,4%) – від «Радикальної партії Ляшк»,

95 (3,3%) – від «Самопомочі»,

82 (2,8%) – від ВО «Свобода»,

31 (1,1%) – від «Народного фронту»,

13 (0,5%) – від «Громадянської позиції Гриценка».

ют_2-2
І це попри шалений тиск на кандидатів від «Батьківщини», брехню, залякування із залученням силових структур, використання адмінресурсу, через які вони масово знімались із виборів в деяких ОТГ, маніпуляції, підкуп виборців, агітацію за державні кошти, спроби зриву та фальшування виборів тощо.

ют1-2

Саме цей результат на виборах в ОТГ, на яких «Батьківщина» лідирує вже вчетверте, є справжньою соціологією та показником народної підтримки політсили та її лідера. І аж ніяк не дуті «рейтинги» та аналітика від кишенькових соціологічних служб та громадських організацій, щоб видавати бажане за дійсне.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат України, Українська правда. Блоги, 31 жовтня 2017р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова