Підвищення мінімальної зарплати до 6500 гривень, яке передбачене у бюджеті -2021, на жаль, не призведе до підвищення зарплат для бюджетників, лікарів і вчителів, але «вдарить» по бізнесу, економіці й отримувачах субсидій.
Таке переконання висловив заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник голови бюджетного комітету ВРУ Іван Крулько в ефірі «Українського радіо», коментуючи бюджет-2021.
«Щоб зростали соціальні стандарти, пенсії і зарплати бюджетникам, лікарям і вчителям, треба піднімати прожитковий мінімум, а не мінімальну зарплату. Бо зарплати бюджетників прив’язані не до мінімальної зарплати, а до тарифного розряду і прожиткового мінімуму. Вони ростимуть тоді, коли уряд підніме прожитковий мінімум», – пояснив Іван Крулько.
На думку парламентаря, підвищення мінімалки, на жаль, у першу чергу «вдарить» по бізнесу, по ФОПАх, які змушені будуть платити щомісяця більше податків.
«Приміром, ФОП другої групи у місяць заплатить на 536 гривень більше, а ФОП третьої групи – на 390 грн більше. Незалежно від того, заробив він щось чи ні, має доходи чи збитки. Утримання одного робочого місця коштуватиме роботодавцю понад 2 тисячі гривень. Таке фінансове навантаження у ковідний рік, коли бізнес ледь виживає і закривається, витримають далеко не всі. Тож треба чекати скорочення робочих місць, ділової активності, а згодом і доходів до бюджету…» – застеріг народний депутат.
Ще одна підступність підвищення мінімалки, за словами Івана Крулька, у тому, «що її однією рукою дають, а іншою забирають».
«Тепер мінімалка – це один із механізмів відмови держави у видачі субсидії. Мовляв, доходи збільшилися, тому державної допомоги не буде. У бюджеті стаття субсидії скорочена до 36,6 мільярда гривень проти 48 мільярдів у бюджеті-2020. І це тоді, як тарифи відпустили у «вільне плавання», і вони зросли у ціні й ще ростимуть», – підсумував заступник Голови партії.