Іван Крулько: Безпековий фактор – основний стримуючий фактор на шляху вступу до НАТО

Тема  вступу до НАТО – не лінійна і не проста. Кожна країна, вступаючи до НАТО, досягала своїх критеріїв. І  є країни, які й на частину не  ближчі до НАТО за Україну з точки зору  сумісності Збройних сил і військової потуги, але вони є членами НАТО.

Є дві сторони «медалі».

З одного боку, президент правий, коли каже, що треба визначити виключний новий перелік завдань, який Україна має виконати і що буде підставою для вступу у НАТО. Бо партнери ставлять усе нові та нові вимоги.

З іншого боку, треба враховувати й ситуацію з безпекою. Все-таки безпековий фактор – основний стримуючий фактор на шляху вступу до Альянсу.

Доки  Альянс не зрозуміє, що робити з війною між Україною і Росією і як це вплине на всю ситуацію в НАТО, доти вступу України до НАТО не буде.

Треба розуміти, що є  позиція Німеччини й Франції, до яких приєднуються й інші країни, які на них орієнтуються,  і  які блокують не те, що приєднання України до НАТО, а навіть надання ПДЧ щодо членства НАТО.

З 2008 року Україна виконує річні плани, які за структурою дуже схожі до ПДЧ. По суті це одне і те саме, але називається не ПДЧ, а річні плани.  Ми щороку маємо нові і нові задачі, які перед нами ставлять на шляху до вступу до НАТО.

Але є й інша історія. Україна дуже часто недолугими діями, коли говорять одне міжнародним партнерам, а  роблять інше, коли   роблять реверанси у бік країни-агресора, коли намагаються бути всеядними – не наближає, а віддаляє  нас від НАТО.

Розуміючи, що  Україна, Грузія, Молдова прагнуть членства в НАТО,  треба рухатись у цьому напрямку, бути  настирливими, бо це національний інтерес України.

Вступ до НАТО важливіший за вступ до ЄС, бо це питання виживання України й гарантування  нашої державної незалежності.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 7 липня 2021 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова