«Батьківщина» не підтримує підвищення пенсійного віку, як це передбачено Меморандумом з МВФ, і виступає за зняття оподаткування з працюючих пенсіонерів.
На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час програми «Депутатський контроль» на «Українському радіо».
«Замість того, щоб шукати шляхи наповнення бюджету та джерела погашення дефіциту Пенсійного фонду у 140 мільярдів гривень, влада збільшує пенсійний вік і обкладає податками працюючих пенсіонерів», – зауважив він.
Парламентар нагадав, що Проект Меморандуму між Україною та МВФ, який ґрунтується на пропозиціях уряду, передбачає збільшення пенсійного віку та обмеження соціальних пенсій.
«Сьогодні в Україні за статистикою – один із найнижчих рівнів тривалості життя, особливо у чоловіків. Вони ледь до пенсії доживають. А ви уявіть, якщо ще й пенсійний вік підняти?» – обурився представник «Батьківщини» .
Більше того, за його словами, в Україні найнижчий рівень пенсійного забезпечення не лише серед країн ЄС, а й серед пострадянських країн.
На переконання парламентаря, в таких умовах держава повинна забезпечити пенсіонерам хоча б реалізацію мінімальних потреб – споживчий кошик і сплату комунальних послуг.
«Сьогодні ж пенсіонерів і цим не забезпечують. Люди на пенсії йдуть працювати не від доброго життя, а тому, що хочуть вижити в умовах тотального подорожчання всього, особливо тарифів», – констатував Іван Крулько і додав, що з 1 березня на 25% знову зросли тарифи на електроенергію, а з 1 квітня обіцяють підвищення цін на газ.
На думку політика, певним виходом із ситуації, що склалась із дефіцитом Пенсійного фонду, стане прийняття законопроекту «Про деофшоризацію», який підготували депутати від «Батьківщини» .
За підрахунками фахівців, уже у перший рік дії закону у разі його прийняття в країну повернеться близько 70 млрд грн.
«Влада має змусити олігархів працювати по-білому і платити чесні податки та зарплати, а також повернути народу України награбоване, а не оббирати пенсіонерів, робити їх жебраками і заганяти у могили», – переконаний народний депутат.
Іван Крулько також підсумував: «Пенсійна реформа в Україні не те, що назріла, а вже перезріла. І нам треба якнайшвидше визначитись із моделлю пенсійного забезпечення в країні».
Нагадаємо, «Батьківщина» вимагає негайно провести в парламенті слухання щодо Меморандуму з МВФ, який планує підписати влада. А звітувати про це, на переконання Юлії Тимошенко, повинен прем’єр-міністр Володимир Гройсман або міністр фінансів Олександр Данилюк.