Іван Крулько: «Батьківщина» вимагає відновлення справедливості щодо 34-ого батальйону

Фракція «Батьківщина» вимагає відновлення справедливості – гідного вшанування бійців 34-ого батальйону «Батьківщина», участь у боях якого за українські міста і села зумисне замовчується і применшується.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Іван Крулько під час прес-конференції, присвяченій 2-ій річниці визволення міста Торецьк (Дзержинськ).

Політик наголосив, що збирається звернутись до Верховного головнокомандувача Збройних сил України з вимогою відновити справедливість щодо батальйону, який звільняв українські території від окупантів.

Депутат нагадав, що 34-ий батальйон «Батьківщина», який був створений за ініціативи лідера партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, протягом двох років залишається однією з найактивніших одиниць на передовій.

Крулько

«Протягом двох років батальйон «Батьківщина» утримує позиції на східних кордонах держави, боронячи її від окупантів. Бійці батальйону були у найбільш гарячих точках Донбасу. Два роки тому, під час звільнення Дзержинська (нині Торецька), яке було окуповане російськими найманцями, батальйон зробив все, щоб місто було звільнено і над ним був піднятий синьо-жовтий прапор. Під час бою за Торецьк бійці втратили свого командира, чимало воїнів отримали серйозні поранення», – наголосив Іван Крулько.

Депутат вважає несправедливим, що ніде не задокументовано той факт, що батальйон «Батьківщина» взяв ключову участь у звільненні Торецька. Крулько наголосив, що упереджене ставлення керівництва ЗСУ до батальйону пов’язане з назвою – «Батьківщина».

_APX6353

«Жоден з бійців батальйону ні на першу, ні на другу річницю звільнення Торецька не отримав від держави мінімальної вдячності. На жаль, справжні герої України, які захищають спокій в країні, залишаються не пошанованими. Замість слів вдячності їхня участь у боях применшується. Крім того, більше року два бійці 34-ого батальйону перебувають у місцях тимчасового утримування без висунутих звинувачень. Фракція «Батьківщина» вимагає від військової прокуратури у випадку відсутності обвинувачення відпустити затриманих бійців», – додав депутат.

На переконання Івана Крулька, такий крок був би чесним, особливо враховуючи заяви Президента про можливу амністію бойовиків на Донбасі.

За словами командира національного штабу «Руху опору», бійця батальйону «Батьківщина» Павла Патарецького, українці мають право знати правду про те, хто визволяв наші міста.

«Хочеться, щоб усі знали, заради чого загинули наші побратими. 21 липня 2014-го на світанку, коли у місто зайшли дві колони українських військ, у Дзержинську було ще велике скупчення терористів. Після кількагодинного бою ми вже знали, що втратили командира, що є поранення. А сьогодні дізнаємось, що за документами нашого батальйону у списку бойових одиниць, що звільняли Торецьк, нема», – розповів Патарецький на прес-конференції.

патарецький

Ще один учасник батальйону з позивним «Казбек» зауважив, що за час бойових дій на передовій жоден з бійців не відступив ні на крок.

«Усі ми, «добробатівці» – теж є армією України. Ми добре знаємо, що таке штурмувати, що таке тримати оборону, що таке бути в оточенні. Усі ми робимо одну роботу. Ми зробили все, щоб визволити місто від окупантів. І хочемо, щоб були вшановані і живі, і полеглі», – зазначив Казбек Абдурзаков.

Участь у прес-конференції також взяв боєць  34-го батальйону «Батьківщина» Олександр Марков.

Нагадаємо, Батальйон територіальної оборони №34 «Батьківщина» був створений у травні 2014 року у Кіровоградській області.

Під час воєнних дій у зоні АТО особовий склад 34-го батальйону «Батьківщина» звільнив 6 населених пунктів, серед яких Торецьк (Дзержинськ), брав участь у боях під Дебальцевим.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова