Українська молодь повинна мати можливості та механізми самореалізації в державі, впливати на ухвалення рішень. Цьому сприятиме новий законопроект «Про молодь», який подала фракція «Батьківщина».
Про це заявив заступник Голови партії, народний депутат Іван Крулько під час парламентських слухань на тему: «Формування і реалізація державної молодіжної політики в Україні в умовах децентралізації».
«Законопроект «Про молодь» (№3621) спрямований на те, аби забрати молодь із вулиць у багатопрофільну мережу обласних молодіжних центрів з хостелами для молодіжних обмінів, навчальними просторами для неформальної освіти, мережу підліткових клубів, у тому числі, в сільській місцевості, в об’єднаних територіальних громадах», – пояснив один з авторів законопроекту.
Крулько також зазначив, що документ змінює уявлення про те, що таке молодіжна політика для української держави і як молодь може впливати на ухвалення рішень.
«Молодь хоче долучатись до змін у своїх громадах і бути учасниками цих змін, і законопроект дає їм такі можливості. При чому не лише на регіональному, а й на центральному рівні», – уточнив парламентар.
Більше того, проект закону №3621 передбачає формування молодіжної політики на основі репрезентативних соціологічних досліджень і статистичної інформації з урахуванням міжнародного досвіду; включення у молодіжну політику неформальних об’єднань; розширення джерел фінансування, а також гармонізацію українського законодавства у сфері молодіжної політики до стандартів Євросоюзу.
«В Євросоюзі всі рішення щодо молоді мають бути ухвалені за її участі. Саме так має бути і в нас. І тому треба, аби сьогодні, під час цих парламентських слухань, ви підтримали законопроект «Про молодь» у своїх рекомендаціях – і стали головними агітаторами цього документу і драйверами змін у державі», – зауважив Іван Крулько та закликав молодь активніше долучатись до прийняття рішень.
Адже, за оцінками народного депутата, через відсутність сучасних механізмів та відповідного законодавства молодіжна політика досі перебуває у лещатах «совка», а приміщення молодіжних та дитячих центрів часто використовуються не за призначенням.
«Влада по святах дає концерти та дискотеки, тоді як молодь чекає від неї інших речей. На жаль, молодіжна політика не була серед пріоритетів держави всі роки незалежності, хоч влада і розповідала, що молодь – майбутнє нації. І це добре видно з того, як фінансувалась молодіжна політика: із року в рік – за залишковим принципом. І з того, як ухвалювалися закони у сфері молодіжної політики: їх ставили переважно на середу, коли погана явка депутатів, і провалювали», – зауважив політик.
У зв’язку з цим він навів приклад із подвійним «провалюванням» реформаторського законопроекту «Про молодіжні центри».
Іван Крулько також наголосив: «Майбутнє України та громад значною мірою залежить від того, чи матиме можливість молодь розвиватись в Україні, чи буде вона думаючою, свідомою, патріотичною, включеною у суспільні та управлінські процеси, чи почне брати на себе відповідальність, чи платитиме в Україні податки і народжуватиме дітей, чи буде змушена виїжджати за кордон».