«Батьківщина» підтримуватиме доопрацьований до другого читання законопроект про деокупацію Донбасу (№7163) із поправками, які подала фракція.
Про це повідомив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Крулько під час брифінгу у Верховній Раді.
«У доопрацьованому законопроекті, на відміну від внесеного президентом, виключені будь-які згадки про Мінські угоди, які є шкідливими для України. Також чітко окреслено, що Російська Федерація є агресором і окупантом, передбачений захист українських військовослужбовців, добровольців, які обороняють Україну від російського агресора, цивільного населення, яке знаходиться на тимчасово окупованих територіях. Передбачені правові можливості для України захиститись у міжнародних судах і подати проти РФ консолідовану юридичну претензію. Усе це говорить про те, що цей законопроект треба підтримати у сесійній залі», – зауважив парламентарій.
На думку Івана Крулька, ключове завдання сьогодні – ухвалити рамковий закон, який встановлюватиме позиції та ставлення України до того, що відбувається на Донбасі.
«Це не антитерористична операція, як її називають весь цей час, понад три роки. Це війна! Треба називати речі своїми іменами. Саме тому законопроект з поправкою, яку подала фракція «Батьківщина», визначатиме новий статус – відсіч і стримування російської агресії», – наголосив він.
Окрім того, як уточнив заступник Голови партії, за наполяганням «Батьківщини» до відповідного документу включено положення про створення в Україні спеціальної міжвідомчої комісії, яка готуватиме консолідовану претензію до РФ щодо відшкодування збитків за збройну агресію проти України, завдання їй економічних втрат, а також окупацію частини території України.
Водночас Іван Крулько висловив жаль з приводу того, що у законопроекті, за наполяганням Адміністрації Президента, не вказано чітко дату початку окупації, а міститься відсильна норма.
«Цей закон, на наше переконання, мав би бути універсальним. Він би мав стосуватись усіх окупованих територій України – Криму, Севастополю та частини територій у Донецькій і Луганській областях, – уточнив він. – Якщо із законопроекту викинуть ті необхідні речі, які посилюють позиції України у міжнародних судах, які чітко розмежовують і чітко вказують, хто є агресором, і якщо у документ повернуть згадки про Мінські угоди, то «Батьківщина» засідатиме окремо з приводу своєї позиції щодо цього».