Під час п’ятої сесії Верховна Рада ІХ скликання розглянула 700 законів, ухвалила 170 – в цілому й 110 – у першому читанні, але так і не спромоглася «розв’язати» соціальні й тарифні проблеми, які сьогодні найбільше турбують людей. Не був також піднятий прожитковий мінімум до реального рівня.
Попри обіцянки президента і його монобільшості закінчити епоху бідності, знизити тарифи і повернути заробітчан в Україну, – все сталось з точністю до навпаки.
Замість того, щоб навести лад у податковій та на митниці, зокрема, зі «скрутками» ПДВ, контрабандою тощо; збільшити додану вартість і кількість робочих місць через налагодження переробки агросировини в Україні в готову продукцію й експорт її за кордон, влада вирішила вчергове залізти у кишеню людям, збільшуючи податковий тиск на громадян України та бізнес (законопроєкт №5600), приватизувати стратегічні підприємства для оборонно-промислового комплексу у час війни тощо!
Прикро, але під час цієї сесії монобільшості вдалося «протягти» чимало шкідливих й антиконституційних законів, які у майбутньому можуть дорого коштувати Україні та українцям.
Зокрема закон про гральний бізнес, чи про відкриття так званого «ринку землі», що порушує мінімум 22 статті Конституції. Попри те, що згідно з соціологічними опитуваннями, понад 70% населення України категорично проти «розпродажу» землі! І що президент обіцяв питати думку людей на референдумі щодо всіх ключових для країни питань!
Ухвалені парламентом «земельні» закони стимулюють можливість консолідації та скупки земель великими корпораціями, а не розвитку фермерства як аграрного устрою України, за який виступає «Батьківщина».
«Батьківщина» попереджала, що ринок землі від СН – це велика афера і він не на користь людей, що результати плюс-мінус будуть такі, як з приватизаційними сертифікатами, коли українці лишаться ні з чим, а на цьому заробить хтось інший!
Ми наполягаємо, що ринок землі не можна було відкривати у час війни, коронакризи, бідності, коли в країні не працює адекватно судова і правова системи, орудують рейдери, немає підтримки фермерів, коли немає концепції ринку і країна не готова до нього організаційно, технічно, фінансово!
І головне – долю такого стратегічного питання як земля, треба вирішувати на референдумі, бо земля і надра, за Конституцією, належать народу України. І думку людей не можна ігнорувати! Землею треба розпорядитись так, щоб нащадки сказали дякую, а не «вони розпродали» Україну»!
Але «Батьківщину» і волю людей не почули, хоч народовладдя – передвиборча обіцянка президента. ЦВК відмовила у реєстрації ініціативній групі зі збору підписів з майже 12 тисяч осіб, натомість зареєструвала «фейкову» – зі ста громадян, мета якої – точно не збір підписів, а блокування референдуму!
Ще навіть місяця не минуло з моменту відкриття ринку, а ми вже бачимо, що наші прогнози збуваються. У фермерів і селян починають потихеньку «віджимати» землю і врожаї, користуючись юридичними «лазівками» і правовою необізнаністю людей та відсутністю у них грошей на юридичний супровід.
Саме тому, «Батьківщина» працюватиме під час літніх канікул у парламенті! Вже відкрито безкоштовну «гарячу лінію» – 0 800 30 2019!
Просимо людей звертатися за цим номером з будь-яких проблемних питань, пов‘язаних з землею!
На наступній сесії «Батьківщина» і далі відстоюватиме свої законодавчі ініціативи у соціальній, економічній та інших сферах!
Головне, щоб нас нарешті почули!
Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 22 липня 2021 року.