Іван Крулько: Антикризові законопроєкти мають максимально захищати людей та сприяти належному функціонуванню економіки

Режим «надзвичайної ситуації» та карантину сприймаю, як вимушену норму. Надзвичайна ситуація та надзвичайний стан – це різні речі. Прошу не плутати! Дуже сподіваюсь на відповідальне ставлення громадян до ситуації та їх максимальну самоізоляцію.

1.  Продовження карантину дасть змогу призупинити розповсюдження коронавірусу і зменшити кількість заражень коронавірусом без повної зупинки країни та введення надзвичайного стану (!).

2. Позачергове засідання Верховної ради України відбудеться імовірно в суботу. Бо ще не готові всі законопроєкти, які мають бути винесені на позачергову сесію.

3. Із позитивів. Позиція «Батьківщини», що не можна проводити жодних голосувань по землі та з інших питань, які розколюють суспільство, під час карантину, здається почута. На засіданні будуть лише «карантинні» та антикризові законопроєкти, один із яких розробляють представники всіх без виключення фракцій.

4. Антикризовий законопроєкт містить кілька блоків. Зокрема, у соціальному блоці йдеться про заборону відміни субсидій під час карантину, про максимальний захист медиків та їх оплату праці.

«Батьківщина» виступає за погодинну оплату праці медикам, але остаточної позиції всіх фракцій у цьому питанні ще немає.

Економічний блок передбачає звільнення від сплати ЄСВ та податку з доходів фізосіб малого та середнього бізнесу. Це потягне за собою недоотримання доходів місцевими бюджетами, тому «Батьківщина» говорить про потребу передбачити компенсатори.

5. Наразі йдуть прорахунки та узгодження, аби антикризові законопроєкти були максимально зваженими і щоб вони, з одного боку, захистили людей, а з іншого, не «добили» економіку остаточно. Бо те, що є зараз, коли йде недовиконання бюджету на 34%, – дуже тривожні дзвіночки.

6. Владі варто було б зараз звернути увагу на антикризовий план Юлії Тимошенко, який полягає у «розумному» карантині. За ним, на жорсткий карантин мають піти ті, хто перебувають у групі ризику, а економіка має продовжити працювати, щоб за місяць карантину її остаточно не «покласти».

Бо якщо США можуть собі дозволити виділити 750 млрд доларів на підтримку своєї економіки під час епідемії, країни ЄС – від 50 до 500 млрд доларів, то у нас уся видаткова частина бюджету становить трішки більше 40 млрд доларів.

У нас немає того запасу міцності, який є у розвинених країн світу! Тому нам треба думати про те, що буде далі, коли ми вийдемо з карантину, щоб країна могла працювати!

Іван Крулько, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 25 березня 2020 року.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова