Потрібно пам’ятати історію та не допускати повторення помилок. Не можна голосувати за закони, які віддають під ніж тисячі підприємств, що можуть стати основою для повоєнного зростання України.
На цьому наголосив перший заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Кириленко під час свого виступу з трибуни Верховної Ради, обговорюючи законопроєкт № 1139 щодо внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності управління державним майном, вдосконалення механізму реалізації арештованого майна та наближення правових стандартів в Україні до європейських стандартів.
Він нагадав присутнім депутатам про історичні події 26 липня 1945 року у розпал Потсдамської конференції. Тоді, маючи понад 80 відсотків рейтингу, Прем’єр Великої Британії Вінстон Черчилль зініціював дострокові парламентські вибори. Однак приголомшливо їх програв, адже його опонент лейборист Клемент Еттлі запропонував британцям програму «добробут для британців», що передбачала націоналізацію ключових підприємств, цілих галузей і націоналізацію банку, соціальний захист ветеранів, людей, які постраждали від війни, і створення сотень тисяч нових робочих місць.
Таким чином, додав Іван Кириленко, держава взяла на себе відповідальність разом з урядом за повоєнне відновлення Великої Британії.
«Цей законопроєкт робить зовсім протилежне. Під ніж віддаються в результаті цього закону тисячі підприємств, а серед них – оборонний комплекс, продовольча безпека, комунальні підприємства, комунальні господарства. Друзі, не можна голосувати за такі закони. Давайте хоч трошки, щоб історія нас чомусь учила. Натисніть правильну кнопку – утриматись», – закликав народний депутат.