Структурні реформи – це Новий курс України, який передбачає демонополізацію, розвиток малого та середнього бізнесу та перехід від сировинної до інноваційної економіки.
Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина» Іван Кириленко під час розгляду проекту Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: «Національна інноваційна система: стан та законодавче забезпечення розвитку» (№8571).
Він звернув увагу на те, що Україна за роки незалежності – чи не єдина країна на пострадянському просторі, яка навіть не вийшла на рівень 1990 року за показником ВВП.
«Країну вбиває монополізм. Поки не відбудуться кардинальні зміни, структурні реформи, за які ми навіть боїмося говорити, нічого не буде. Монополіям, які в нас панують в енергетиці, металургії гірничодобувній галузі, хімічній промисловості, у сільському господарстві, інновації не потрібні, бо монополія не переносить конкуренції», – зазначив він.
Іван Кириленко також звернув увагу на сумну інвестиційну статистику.
«Білорусь торік отримала в 4 рази більше іноземних інвестицій, ніж Україна. Маленька Естонія – у 14 разів більше! Туреччина виробляє хімічної продукції в 17 разів більше, ніж Україна, яка має власну сировину. Це на називається «приїхали»!» – із сумом констатував парламентарій.
Зі свого боку народні депутати від «Батьківщини» Сергій Євтушок та Олексій Рябчин закликали підтримати відповідну постанову і наголосили на необхідності інноваційного розвитку.
«В України є фантастичний потенціал, але нема політичної волі. Інноваційний розвиток владі треба зробити своїм пріоритетом», – сказав Олексій Рябчин.