В Україні має бути написана нова Конституція, в центрі якої повинні бути інтереси громадян.
Про це заявив перший заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Кириленко в прямому ефірі ТК «Рада», який був присвячений 100-річчю парламентаризму в Україні.
«Чинний основний закон як Конституція становлення вже вичерпав себе. Стаття Конституції України про те, що народ є джерелом та носієм влади сьогодні, в 2017 році, не відповідає дійсності: влада живе одним життям, люди – іншим. Люди зневірені через те, що виключені з процесу державотворення», – переконаний парламентар.
За словами Кириленка, згідно із соціологічними дослідженнями, в Україні цифра постійно незадоволених життям досягла 70%: «Це страшні цифри».
Політик зауважив, що в усьому цивілізованому світі влада – це тільки слуги народу, це люди та інституції, які виконують делеговані повноваження, а влада належить народу.
Іван Кириленко навів приклад Швейцарії, де кожного місяця відбувається референдум і всі ключові питання держави вирішує народ, слово якого – це закон.
«Трикутник стабільності «влада – громадянське суспільство – бізнес» є рівноцінним, і ніхто нікого не пережимає, а головним механізмом рівноправності цього трикутника є постійний діалог роботодавців, громадських організацій і влади. Перевага влади в цьому трикутнику призводить до деспотизму і адміністративної системи, перевага бізнесу призводить до олігархії, а перевага громадянського суспільства дає вулицю. Колись класик сказав: якщо ти не чуєш глас народу, ти почуєш рев натовпу», – зауважив народний депутат від «Батьківщини».
Кириленко також вважає, що «в Україні громадянське суспільство тільки через вулицю заставляє владу щось робити, а так не повинно бути».
«Тому Конституція, яка у нас зараз є, яку ми стараємося то так, то так перекроїти, – вона себе вже вичерпала. Це була Конституція становлення і утвердження держави. Тепер має бути нова Конституція, яка поставить в центр людину», – заявив він.
Перший заступник Голови партії «Батьківщина» також зазначив, що всі важливі державні питання мають вирішуватися тільки на всеукраїнських референдумах. Зокрема, має відбутися референдум щодо продажу сільськогосподарської землі, щодо розпорядження надрами.