Іван Кириленко: Парламент розблокував обіг земель сільськогосподарського призначення

«Батьківщина» закликає всіх переговорників від України з МВФ, ЄБРР, Світовим банком, Європейським союзом поінформувати про виконання нашою державою вимоги міжнародних організацій щодо відкриття ринку землі.

Про це заявив народний депутат, перший заступник керівника партії «Батьківщина» Іван Кириленко з парламентської трибуни.

«Ми виконали вимогу – не тисніть на нас! Переговорники, час демонструвати національний інтерес та українську гордість», – сказав він.

За словами політика, сьогодні після ухвалення закону про Антикорупційний суд актуальною вимогою до українського парламенту стане питання ринку землі.

«Хочу наголосити всім, хто наполягає на ринку землі (хоча наразі існують поняття обіг земель і капіталізація), що вчора парламент ухвалив епохальні рішення. Зокрема, ми розблокували для всіх обіг земель сільськогосподарського призначення», – наголосив парламентарій.

Перший заступник керівника партії пояснив, що в ухваленому в першому читанні законі про сімейну ферму вносяться зміни до 31 статті Земельного кодексу, «де чорним по білому записано: 5 гектарів землі для кожного, хто бажає створити сімейну ферму з правом викупу двох гектарів через 7 років і трьох з розстрочкою на 20 років».

Як зазначив Іван Кириленка, це відповідає європейській аграрній політиці, яка передбачає підтримку сімейного фермерства та екологічне виробництво, а також дозволить сімейним фермерським господарствам розширити свої господарства з 30 соток до 5 гектарів.

Зі свого боку заступник керівника фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв зазначив в інтерв‘ю журналістам, що в разі ухвалення в цілому низки законів про підтримку фермерських господарств, це означатиме відкриття можливості для користування землею аж до їх купівлі-продажу. Проте, зауважив політик, з двома ключовими обмеженнями: землі сільськогосподарського призначення можуть купуватися і продаватися виключно фермерами до 5 гектарів з розстрочкою виплати до 20 років, що дає можливість навіть починаючим фермерам поступово виплатити ці кошти.

«Цими законами ми сприяємо створенню мільйонів фермерських господарств замість 35 тисяч, які сьогодні існують в Україні», – наголосив політик.

Таким чином будь-які закиди, зокрема міжнародної спільноти про те, що в Україні заборонений оббіг земель, є некоректними, заявив Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова