Ірина Верігіна: Героїчні і трагічні дні в історії Луганщини

14 червня 2014 року відбулася визначна подія на Луганщини. Бійці батальйону «Айдар» за підтримки ЗСУ звільнили від російських найманців місто Щастя.

Саме ця перемога надихнула на звільнення частини Луганської області, довела, що Україна можна відстояти свою землю.

Це був переломний момент. З’явилася впевнена віра в перемогу. І ця віра допомогла Збройним силам, Нацгвардії, добровольчим загонам звільнити від російських окупантів Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, частину Попаснянського та Станично-Луганського району.

Українська армія 20-21 серпня контролювала і частину Луганська. А потім сталися інші події – відведення наших військ, Ганебний Мінськ 1….

Оцінку діям наших генералів та головнокомандувачів, очевидно, дасть історія.

А мені хочеться згадати наших героїв, які підняли над Щастям український прапор, та подякувати їм за мужність та патріотизм.

Але не можу не згадати і трагічну подію в історії Луганщини. Саме в ніч з 13 на 14 червня був збитий літак ІЛ-76.

У результаті загинуло 40 десантників 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу.

Незважаючи на попередження про плани російських найманців збити літак, військово-транспортний ІЛ-76 з підкріпленням був відправлений в Луганський аеропорт.

Винним у трагедії суд визнав генерала Віктора Назарова, який тоді керував оперативним штабом АТО і який дозволив політ, хоча і знав про можливий теракт.

Життя загиблих не вернеш. І ця трагічна сторінка в нашій історії має нагадувати про колосальну відповідальність за ухвалені рішення.

Ірина Верігіна, член Політради партії «Батьківщина», голова Луганської обласної парторганізації, Facebook, 14 червня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова