Інноваційний розвиток збереже інтелектуальну еліту: експерти про Новий економічний курс

У Києві відбувся круглий стіл на тему «Інноваційний розвиток економіки України та Стратегія індустріалізації 4.0» у межах доопрацювання Нового економічного курсу, ініційованого Юлією Тимошенко.

Група експертів розглянули стратегію інноваційного розвитку країни. Зокрема, йшлося про створення умов для зростання економіки, про зміну моделі економіки з сировинної, часто з монопольним ринком, який контролюють певні олігархічні групи, на модель інноваційного зростання, розповів засновник Експертно-аналітичного центру «Оптіма» Віталій Ломакович.

«Саме за участі держави створюються так звані «екосистеми інноваційних кластерів» у різних галузях економіки, починаючи від промислового сегмента і закінчуючи сегментом ІТ-індустрії. І нині ми плануємо обговорити практичне питання – реалізацію інноваційного розвитку України на прикладі промислового Hi-Tec сегментів», – зазначив він.

Таким чином, ми збережемо ту інтелектуальну еліту, «яка нині втрачається внаслідок відсталої моделі розвитку України», коли люди шукають реалізацію своїх талантів закордоном, наголосив засновник Експертно-аналітичного центру «Оптіма».

Він наголосив, у майбутньому ми перейдемо від сировинної моделі розвитку до моделі розвитку, коли в економіці превалюють продукти або послуги з високою доданою вартістю, що дає змогу підняти благополуччя людей, які безпосередньо залучені у цих секторах, а також тих людей, які працюють в допоміжних секторах економіки через зростання заробітних плат.

«У високоінтелектуальних, високоінноваційних продуктах має місце вагома частка доданої вартості, а значить – це дає можливість суттєво збільшувати оплату праці людей, які залучені в цих секторах. Відповідно, з цього ми маємо ефект збільшення податкового надходження у бюджет, збільшення бюджету України загалом і збільшення ВВП України на душу населення. Тому, це є дуже важливим і визначальним для того, яким чином розвиватиметься економіка України у найближчі п’ять років», – резюмував В. Ломакович.

У засіданні Круглого столу взяли участь провідні експерти, члени профільних асоціацій, підприємці, промисловці, інноватори, науковці і практики, які прагнуть позитивних змін в країні і бажають стати учасниками процесу доопрацювання «Нового курсу України».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова