Ігор Луценко: Вибори в ОТГ як вотум недовіри владі

Спочатку статистика.

Партія «Батьківщина» зайняла абсолютне перше місце на виборах до 47 об’єднаних територіальних громад (ОТГ), які відбулися 30 квітня цього року.

За попередніми підрахунками, кандидати від партії «Батьківщина» отримали 24.1% голосів виборців. На другому місці – Блок Петра Порошенка «Солідарність» (15%), на третьому – Аграрна партія (9.9%). Четверте місце здобув «Укроп» (9.3%), п’яте – «Наш край» (9%).

Окрім цього, до місцевих рад обирались 1106 депутатів. Наразі, за попередніми підрахунками партії станом на 3 травня, є дані щодо 957 обраних депутатів: з них 721 – висуванці від партій, з них 198 представники «Батьківщини» – 27,5%. Ця перемога свідчить про відповідність політичної стратегії партії очікуванням громадян.

За словами Юлії Тимошенко, «одна з цілей, чому великі кланові угрупування брали участь у виборах, – вони через ОТГ хочуть далі брати українську сільськогосподарську землю безконтрольно в своє володіння».

Характерно, що «Батьківщина» категорично не поділяла стратегію примусового об’єднання громад, брала участь у виборах до ОТГ тільки для того, щоб не допустити скорочення поселенської сільської мережі, щоб захистити малі села, не дати розікрасти українську землю.

У цілому, підсумки дня голосування 30 травня виглядають як гучний вотум недовіри існуючій владі. Голоси набирають опозиційні фракції, в той час як влада бовтається на низькому рівні підтримки 10-20%.

Це – цифри, котрі підтверджують наявність революційної ситуації в Україні. Влада чим далі, тим очевидніше втрачає контроль над країною. Захоплюючись подальшим розпилом ресурсів держави (зараз у моді земля, як раніше – великі промислові підприємства), очільники Банкової та Грушевського нехтують завданням підтримки законності та справедливості у країні.

Ми вже 2 роки чуємо, що Януковича і його банду ось-ось осудять за статтею «організація злочинного угрупування».

Натомість днями ми переконалися, що ніяка реальна робота з розслідування грабежів, котрі здійснювали члени ОЗУ Януковича, нинішньою владою не ведеться. Янукович, Клюєв, Ставицький, Іванющенко, Бойко, Кравець тепер не у фокусі уваги Інтерполу.

Чому так? Тому що, по суті, у нинішній владі функціонує таке саме ОЗУ. Котре здійснює такі самі злочини, по таких самих схемах. Хіба що, аморальність цих злочинів встократ гірше, коли йде війна.

І вибори в ОТГ показали, що народ прекрасно це розуміє. Влада отримала яскраво-червону картку від українських виборців.

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», Українська правда. Блоги, 5 травня 2017р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова