Ігор Луценко: Що я зробив? Про Головне.

4.5 роки – великий строк. І все, що у ньому сталося, ніяк не влізе у один фейсбучний пост. Спробую передати головне.

І тут я задумався: а що ж головне?

Друзі, головне у парламентській роботі зовсім не те, що уявляють наші виборці.

Так, у мене є великий список прийнятих законопроектів, де я співавтор та натхненник. Ухвалено, наприклад, закон про забезпечення функціонування української мови як державної, про охорону українських лісів і про стратегічну екологічну оцінку, про визнання статусу іноземних добровольців, про захист дітей у зоні АТО, про спрощення роботи українських ІТшників на закордонних ринках тощо.

Але головне не це!

Головне – я ніколи, ніколи не підтримував негідників, крадіїв і корупціонерів. Я не голосував за уряди Яценюка, Гройсмана, за корумпованих Генеральних прокурорів чи Гонтарєву. Я – не співучасник їхніх злочинів, я усі їх злочини викривав з трибуни і писав заяви в правоохоронні органи, які нині практично є готовими проектами повідомлень про підозру.

Головне – мені вдалося визволити з неволі десятки бойових побратимів, яких репресували незаконними звинуваченнями, я не залишив поле бою, пішовши у парламент, я завжди намагався бути з тими, хто на передньому краї.

(До речі, протягом депутатства я відпочивав – на фронті, виконуючи реальні бойові завдання з аеророзвідки. Одночасно відводячи душу і аналізуючи, що відбувається по ту і по нашу сторону фронту.)

Але це не все. Є ще одне «головне». Я вважаю, що я можу претендувати на номер один у багатьох номінаціях.

-Я точно більше за усіх нардепів допомагаю слідству по злочинах проти учасників Революції Гідності. І ми спільно з громадою добилися великих успіхів, котрих би не було, якщо б слідчі лишилися один на один з обвинуваченими, без депутатської підтримки. Це – величезний невидимий фронт боротьби, де проти нас воюють колосальні гроші і вплив.

-Я точно більше за усіх нардепів займався захистом постраждалих вкладників. Ті, хто розкрали активи банків – чиновники Фонду гарантування вкладів, Нацбанку, злочинці-банкіри – прекрасно мене знають і ведуть проти мене перманентну чорну піар-кампанію, яку я вважаю визнанням.

-Для допомоги Києву я створив і очолив разом з Наталією Новак міжфракційне об’єднання «За Київ», фактично київську опозиційну мерію, яке займалось захистом прав киян, протистоянням руйнуванню міста та корупції.

-Я вважаю себе гідним претендентом на номінацію найкращої автора реформи у правоохоронній сфері – починаючи від правоохоронних органів і закінчуючи органами поліції.

Резюмуючи, розслідування по Майдану, Київ, вкладники – тут я точно був номер 1 по активності.

Олігархи. В мене особисті з ними рахунки. Коломойський пам’ятає, що я голосував з закон, котрий мав забрати у нього контроль над Укрнафтою. Ахметов змушений був замаскувати мережу магазинів «Бруснічка», через які він наживався на нелегальній торгівлі з окупованими територіями. На Ахметова у мене лежить ряд заяв про злочин в СБУ.

Тютюнова мафія. За моєю подачею запущено Стратегію у сфері протидії незаконному виробництву та обігу тютюнових виробів на період до 2021 року.

Міжнародна політика. Я пишаюся, що запустив разом з громадськістю і колегами крутий проект допомоги поневоленим народам Російської федерації. Навряд чи хтось на моєму рівні створював щось більш потужне у нашій гібридній війні з РФ.

***

Зараз наступає момент, коли я плачу по рахунках цих років. Я не заробив на депутатстві ніяких статків, не прогинався перед олігархами – власниками потужних телеканалів, котрі з любого непотребу зроблять цукерку. У мене немає можливості залити округ рекламою і гречкою, як у більшості моїх колег, чи купити місце у прохідній частині списку.

Але я йду на вибори, бо я не маю права кинути напризволяще справу покарання того зла, що забрало моїх друзів. Я йду, бо не маю права опустити руки і здатися.

Буду вдячний за відгук – чи зрозуміло я пояснив, навіть якщо це буде відгук критичний.

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 27 червня 2019р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова