Ігор Луценко: Примусовий викуп пам’яток у недбалих власників

Ми уже зараз можемо законодавчо владнати проблему з будівлями-пам’ятками, котрі в силу нелегких історичних обставин потрапили у приватні недбалі руки і свідомо чи несвідомо доводяться до стану мерця.

Законодавство України нині дозволяє викупати такі об’єкти у примусовому порядку, але зараз це лише в теорії, жодного прецеденту викупу немає.

Ми прописуємо механізм примусового викупу. Крім того, ми розширюємо повноваження місцевого самоврядування – тепер не тільки держава Україна, органи центральної влади можуть викупати (хіба вони на це зараз здатні, вибачте?) а й органи місцевої влади, котрі ближче до, так би мовити, грунту і прямо відповідають за зовнішній вигляд міст та селищ.

Отже, наш з Миколою Княжицьким та Дмитром Білоцерківцем законопроект №8202, який стосується захисту пам’яток архітектури та збереження культурної спадщини, пройшов профільний комітет і тепер готовий до першого читання. Закон покликаний збільшити відповідальність власників будівель пам’ятників архітектури за їх знищення і недбалість.

Основні положення законопроекту:

  1. Викуп будівлі при порушенні правил експлуатації об’єкту культурної спадщини. Передбачена процедура примусово викупу. Спочатку власник об’єкта отримує попередження з переліком порушень, які повинен усунути. Разом з попередженням він отримує договір на викуп об’єкта. Якщо власник ігнорує зауваження, суд може зобов’язати його продати будівлю. Пріоритетне право викупу в такому випадку віддається містам, . Утім, такий об’єкт так само може бути викуплений й з ініціативи держави.
  2. Штраф за недбале ставлення та доведення об’єктів культурної спадщини до стану руйнації. Збільшення штрафів за проведення будь-яких незаконних робіт на таких об’єктах, а так само штрафи, за незаконне розміщення реклами, без згоди органу місцевої влади.
  3. Збільшити кримінальну відповідальність за нанесення шкоди або знищення пам’ятки з 3-х років обмеження волі до 6-ти.

Прошу своїх колег-депутатів підтримати цей законопроект на найближчому пленарному тижні. Він мусить об’єднати і владу, і опозицію.

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», УП. Блоги, 25 травня 2018р.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова