Ігор Луценко: Америка продемонструвала підказку, як нам боротися з корупцією

Манафорта визнали винним і можуть дати 80 років тюрми. Америка продемонструвала хорошу підказку, як нам треба боротися з корупцією.

По-перше, мусить бути незалежний від президента прокурор, який має повноваження розслідувати діяльність чинного глави держави та його оточення. Безкарність, теоретична неможливість притягнути особу, що обіймає пост президента, до кримінальної відповідальності, у поєднанні з колосальними повноваженнями цього посадовця роблять його головним джерелом і оплотом усієї корупції в Україні.

По-друге, судова система мусить бути незалежною. Тобто жодних вищих рад правосуддя, де прямо і криво президент може вставляти своїх людей у кількості, достатній для впливу на будь-якого суддю.

По-третє, у народу мусить бути розуміння того, що розділення влад та система стримувань і противаг є запорукою їх свободи і правопорядку.

Шкода, що американський посол в Україні не розповідає про цей досвід боротьби з корупцією в США, не пропагує ці прекрасні принципи своєї рідної правової системи.

Натомість нам пропонують неконституційні рішення на кшталт НАБУ, САП і Антикорупційного суду.

До того ж ці антикорупційні органи ніяк не повноважні створити загрозу юридичної відповідальності громадянина, який працює президентом. Більше того, закон про НАБУ у антиконституційний спосіб надає президенту право призначати керівника цього органу. Це прямо суперечить Основному закону, де прописано вичерпний перелік повноважень президента.

Я думаю, нам слід максимально враховувати американський досвід, і орієнтуватися саме на нього, а не на ті очевидно слабкі рецепти, які пропонують нам лобісти з високобюджетних антикорупційних організацій.

Ігор Луценко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 22 серпня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова