Григорій Немиря звертається до Єврокомісії через ігнорування керівництвом ВРУ законопроекту про пенсії ВПО

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря заявив, що направить сьогодні листа до Європейської Комісії з проханням сприяти розгляду парламентом України законопроекту щодо виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям.

«Законопроект №6692, який  вже пройшов всі Комітети ВРУ та стосується права на отримання пенсій насамперед вимушеними переселенцями, так і не винесли на розгляд народних депутатів, незважаючи на мої численні наполегливі звернення. Керівництво ВРУ його ігнорує», – зазначив він під час засідання Погоджувальної Ради ВРУ.

За словами парламентарія, «порушується Конституція України, норми міжнародного гуманітарного права та міжнародні зобов’язання нашої держави».

«Сьогодні я надішлю листа Єврокомісару з питань розширення Йоганнесу Хану з проханням при обговоренні можливості відновлення надання Україні макрофінансової допомоги ЄС включити в список попередніх умов внесення до порядку денного ВРУ зазначеного законопроекту та позитивного вирішення питання щодо виплати пенсій цим категоріям громадян України», – сказав заступник Голови партії «Батьківщина».

Мова йде про Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян (№ 6692), розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема ООН, Ради Європи, Норвезької ради в справах біженців та громадських організацій.

«У той час, як 640 тисяч наших громадян не мають доступу до пенсій, ми чуємо пафосні патріотичні заяви від представників влади. Ухвалення законопроекту №6692 і свідчитиме про справжню реінтеграцію Донбасу», – наголосив Григорій Немиря.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова