Григорій Немиря звернувся до Єврокомісії щодо виплати пенсій вимушеним переселенцям

Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря звернувся до Європейської Комісії із проханням сприяти вирішенню питання щодо ухвалення законопроекту про виплати пенсій громадянам України, які залишилися на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушеним переселенцям.

«Хочу Вас поінформувати Вас, що, незважаючи на зусилля Комітету Верховної Ради з прав людини, міжнародних та громадських організацій, з липня минулого року Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян (№6692), не  вноситься до порядку денного парламенту України. Подібними діями керівництво Верховної Ради порушує конституційне право громадян України, зокрема тих, хто залишився на тимчасово окупованій території Донбасу, та вимушених переселенців, на отримання пенсій», – йдеться у його листі до Комісара ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства  Йоганнеса Хана.

Як зазначає у зверненні Григорій Немиря, також «очевидно порушуються міжнародні правові зобов’язання, адже зрозуміло, що пенсія є власністю громадян і вони не можуть бути позбавлені свого майна за дискримінаційними ознаками».

«Припинення пенсійних виплат є порушенням прав мирного володіння своєю власністю. Такими діями наноситься серйозна шкода соціальній згуртованості, ускладнюється процес досягнення миру та майбутнього примирення», – йдеться у листі до Комісара ЄС Йоганнеса Хана.

«Тому звертаюся до вас із проханням при обговоренні можливості запровадження нової програми  макрофінансової допомоги для України включити до списку попередніх умов внесення до порядку денного Верховної Ради України законопроекту № 6692 та позитивне вирішення цього питання. Такий крок з боку європейських інституцій    сприятиме забезпеченню дотримання прав і свобод громадян України, зокрема конституційного права на отримання пенсій», – резюмував голова Комітету ВРУ у своєму листі.

Григорій Немиря нагадав, що Комітет ВРУ з прав людини неодноразово порушував це питання на засіданнях Погоджувальної Ради. Окрім того, було надіслано три письмових звернення  до Голови парламенту Андрія Парубія з проханням внести зазначений законопроект до порядку денного, але жодної відповіді так і не було надано.

Проблема невиплати пенсій була одним з предметів обговорення під час спільного засідання Комітету Верховної Ради з прав людини та підкомітету Європарламенту з питань прав людини, яке відбулося 12 жовтня минулого року у Брюсселі.

Нагадаємо, що Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо права на отримання пенсій окремим категоріям громадян (№ 6692), розроблений за сприяння міжнародних організацій, зокрема ООН, Ради Європи, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Норвезької ради в справах біженців, а також українських і міжнародних неурядових організацій, та  був підтриманий ключовими Комітетами ВРУ, включаючи Комітет з прав людини та Комітетом з  питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Всього станом на серпень 2014 року на непідконтрольній території перебувало 1 278,2 тис. пенсіонерів, а станом на листопад 2017 року пенсії не отримують 642,5 тис. осіб. Кабінет Міністрів публічно стверджує, що не має механізму виплати пенсії громадянам, які проживають на непідконтрольній території. Однак такий механізм був розроблений міжвідомчою робочою групою за участі народних депутатів, представників Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та ВПО і незалежних експертів, і знайшов відображення в законопроекті № 6692.

Цей законодавчий акт спрямований на забезпечення реалізації гарантованих Конституцією України прав і свобод громадян України, а саме  пенсіонерів, які були змушені залишити своє місце проживання з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, проявів насильства та порушень прав людини, а також осіб, які не мали можливості переїхати з непідконтрольних українській державі територій через стан здоров‘я та інші причини.

Ухвалення даного законопроекту забезпечить створення рівних умов доступу до пенсійного забезпечення усіх громадян України незалежно від місця проживання та факту внутрішнього переміщення.

Текст звернення можна переглянути тут.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова