Григорій Немиря зустрівся з Головою делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста

Заступник Голови партії «Батьківщина», перший заступник Голови Комітету ВРУ у закордонних справах Григорій Немиря провів зустріч з Головою делегації Міжнародного комітету Червоного Хреста в Україні Флоранс Жиллєтт.

Сторони обговорили ситуацію з поширенням коронавірусу у світі та в Україні, заходи з боротьби з пандемією та проблеми з дотриманням прав і свобод внутрішньо переміщених осіб і громадян України, які перебувають на окупованій частині території Донбасу, та питання, пов’язані з наданням їм гуманітарної допомоги.

Особливу увагу було надано проблемам зі створення Комісії з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та можливим шляхам активізації її роботи.

«Особи, що зникли безвісти – це громадяни України, чиї сім’ї мають право знати правду та отримати належну підтримку. Наш обов‘язок – захистити їхні права. Але, на жаль, розроблений та прийнятий закон не виконується владою й державна політика в цьому напрямку відсутня», – наголосив Григорій Немиря.

Своєю чергою Флоранс Жиллєтт подякувала за глибоке розуміння проблем громадян, що постраждали внаслідок збройного конфлікту, відзначила роботу над законом «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти» та виступ Григорія Немирі на Міжнародній конференції з проблем зниклих безвісти й заявила, що МКЧХ готовий підтримати виконання закону та сприяти розробці відповідної політики заради зниклих та їх сімей.

Флоранс Жиллєт також поінформувала Григорія Немирю про результати візиту до України Президента МКЧХ Петера Мауера, який відбувся у листопаді цього року.

Григорій Немиря подякував МКЧХ за діяльність в Україні та допомогу, яку організація надає.

«Ми дуже вдячні за всі ваші зусилля. Без вас нам і нашим громадянам було б дуже важко вистояти у цій ситуації», – підкреслив він.

Нагадаємо, що оперативна діяльність МКЧХ з надання допомоги людям, постраждалим від конфлікту на Донбасі, є восьмою за величиною операцією МКЧХ у світі. Нинішній візит пана Маурера до України в якості президента МКЧХ став третім. Перший візит відбувся у лютому 2015 року, а другий – у березні 2017 року.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова