Заступник Голови партії «Батьківщина», голова Комітету ВРУ з прав людини Григорій Немиря наголошує на нагальній необхідності забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб та забезпечення для них можливості реалізувати своє активне виборче право під час місцевих виборів, 25 жовтня.
Про це йдеться у його листах, як голови комітету, на адресу Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя Руслана Князевича та голів депутатських фракцій і груп.
«Звертаємося до вас із проханням сприяти включенню до розкладу пленарних засідань на найближчий пленарний тиждень та синхронному розгляду наступних законопроектів, спрямованих на посилення гарантій дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, – проекту Закону про внесення змін до деяких Законів України щодо посилення гарантії дотримання прав і свобод внутрішньо переміщених осіб, реєстр. №2166 та проекту Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб» №2501а-1 і альтернативних до нього законопроектів», – йдеться у документі.
У листі також наголошується, що відповідне рішення було прийнято на засіданні комітету 16 вересня:
«Членами Комітету та присутніми на засіданні ще раз наголошувалось на важливості невідкладного розгляду проекту Закону № 2166, авторами якого, до речі, є більшість членів комітету.
Окрім цього, зважаючи на наближення дати місцевих виборів, була акцентована увага на відсутності можливості внутрішньо переміщеним особам реалізувати своє активне виборче право. Несхвалення найближчим часом відповідних змін до законодавства фактично позбавить близько півтора мільйона громадян України – внутрішньо переміщених осіб – можливості реалізувати свої виборчі права. Це створює перешкоди для залучення даної категорії осіб до вирішення проблем місцевих громад та ускладнює їхню інтеграцію».
Окрім того, Григорій Немиря наголосив, що до підготовки проекту Закону №2501а-1, який закладає оптимальні механізми для уникнення маніпуляцій з голосами внутрішньо переміщених осіб, водночас створюючи умови для недискримінації цієї категорії громадян, долучались такі громадські організації, як Громадянська мережа ОПОРА, Донецька обласна організація ВГО «Комітет виборців України», Інститут суспільно-економічних досліджень, «Восток SOS» та «Крим SOS».